בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פעם היינו מדברים לאט, היינו מדברים בשקט 
 
 
מורן שריר

מורן שריר נפרד לשלום מסירק, האיש הכי מעצבן בוילה (ואולי בעולם), ומסביר מדוע הדחתו של אורן מהפרוייקט לא היתה צריכה להפתיע אף אחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דמיינו סיטואציה ווילתית, נגיד יוגב ודקלה רכונים על המיטה בצמידות ומדברים בלחש. הכל יכול היה לקרות. יוגב אולי מספר לה שכולם בווילה צבועים, בעוד דקלה נוגעת לא נוגעת בג'ינס שלו. בשלב הזה בדרך כלל היה נכנס לחדר אדם כהה עור ונעמד מעליהם במרחק חצי מטר. באותו רגע האינטימיות הופרה. אין סיכוי שדקלה תשפוך את הלב ובטח אין סיכוי שיוגב ינסה לנשק אותה. אבל מילא, השיחה עדיין ממשיכה איכשהו בעוד השחור אומד את הסיטואציה. עכשיו הוא בטח ירצה להצטרף לשיחה. יגיד משהו בסגנון, "אבל יוגב, זה פוגע באותנטיות שלך". ואז דקלה קמה מהמיטה ויורדת לוודא שקמילה לא מתקרבת לאורן. יוגב עם כאב ביצים, נאלץ להישאר שם בשביל לשמוע את התחקיר אירוע של סירק עד הסוף. עכשיו תחשבו על זה שזה נגמר.

אני לא חושב שאני היחיד שחיכה לרגע הזה - לראות את סירק עולה על הואן של אילנה ברקוביץ' ונעלם אל תוך הלילה השחור. אני חושב שאל התחושה שלי היו שותפים, מלבד רבבות צופים, גם דקלה, קמילה, פיראס, אליענה וצ'ינו.תחשבו אתם איך זה להיות עדים אילמים לטחינות המוח (הלא ערוכות!) של סירק 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. אני חוטף התמוטטות עצבים רק מלראות חצי פרק. הם בוודאי יושבים עכשיו בחדר הבנות העליון ומבקשים מיוסף שיתן להם ארכה של עוד כמה ימים של שקט, לפני שהם חוזרים אל עולם שיש בו סירק.

בניגוד ליוגב, האנטגוניזם שסירק עורר לא הוביל להתלקחויות. משהו בהתחסדות שלו, בחוסר המודעות שלו, הקשה על שכניו לבית לצעוק עליו או להראות שהם שונאים אותו. איך אפשר לצעוק על בן אדם שבמקום לענות לך, "אל תצעק עלי!", הוא אומר, "למה אתה מתעקש להפנות כלפי אלימות?".

אז אולי אי אפשר לצעוק עליו, אבל לעזאזל, אפשר לשנוא אותו. תחשבו על כל קווי העלילה שהיו עד עכשיו - המשולש קמילה-אורן-דקלה, המשולש אורן-יוגב-דקלה, הסכסוך בין צ'ינו לקמילה, הזיון של יוגב ואליענה ועוד כל אחד שיעלה בדעתכם. מה שמשותף לכל האירועים האלה זו העובדה שסירק לא תרם להם דבר. להיפך, הוא נטה רק להפריע. תמיד הוא פישר, תמיד הוא עצר התלקחויות בדיבורו האיטי ומילותיו הלא קשורות. תמיד הוא ניתח הכל. לעזאזל איתך, אל תנתח, תפעל. אתם חושבים שהיפנים חשבו כל כך הרבה לפני שהם הפציצו את פרל הרבור? לא. באהבה ובמלחמה לא חושבים כל כך הרבה, ובטח לא מפטפטים למוות. אם אריק שרון היה פטפטן, אולי מלחמת לבנון הייתה נמנעת. ובכן, פה בפרוייקט אנחנו לא אוהבים קשקשנים, אנחנו אוהבים אנשי מעש. אנשים שיודעים לבגוד ולתת אגרופים ולהתחרמן במקלחת, לא רק לרקוד אצל ירון כפכפי כמו אח שיצא מהגטו .

אבל כל זה מאחורינו. אורן וסירק קיבלו את ההודעה שלא תהיה להם הזכות להשתתף בגמר הגדול של יום שלישי ושאלוהים יהפוך אותי לחברה של סירק אם אורן לא היה בשוק. ההדחה של אורן עשויה היתה להפתיע גם את הצופה הלא מיומן. אורן, זוכה פרס "השווה של הווילה", בוודאי בנה על קולות הבחורות שישאירו אותו בתור הנציג הגברי הבולט לאחר עזיבתו של יוגב. הוא הודה שהרומן עם דקלה והמשולש עם קמילה הם הטיקט שלו להישאר בכותרות ולהגיע לגמר. והנה הוא התעורר לבוקר חדש וגילה שזה היה בעוכריו. שני היתרונות שלו (כוסוניותו והמשולש עם דקלה וקמילה), ביטלו זה את זה. הצופות התייאשו כשראו את רומן ההתשה עם דקלה ואמרו לו שאם הוא רוצה לקרקר סביב הכרובית אז בבקשה - במושב יעד ולא על חשבון זמן המסך היקר שלנו.

וחבל שכך. מעל במה זו אני מבשר על מהפך ומודיע שגם אני קצת מחבב את אורן רוטמן. אין זו הסימפטיה המסורתית ללוזרים, שכן הסיפור הזה מתבשל אצלי כבר כמעט שבוע. פשוט התחלתי להסתכל על אורן במבט קצת שונה. נראה שהוא כל כך סובל מהקשר שלו עם הכרובית, עד שקשה שלא לראות אותו כקורבן.

חבל שאין לנו מספיק זמן לראות איך החמישייה מסתגלת אל מעמדה החדש. יש רק עוד שני פרקים עד הגמר הגדול ממועדון ה-DOME. חבל, כי בזמן האחרון נראתה לי הקבוצה הזאת מאוד מגובשת. זה נכון שקמילה עדיין לא מדברת עם דקלה ושאהבה גדולה לא שוררת שם, אבל עדיין, הם חבורה שעברה ביחד דברים שאף אחד לא מכיר ולא יבין. לכן זה מצער שלא נראה מספיק את הפיינאליסטים מתגבשים מחדש אחרי עזיבתם של שני האפריקאיים (לאורן אמא טוניסאית, זוכרים?).

את המעט שנשאר לנו צריך לנצור. כל פריים ללא סירק הוא ברכה מהשמיים, וצריך רק לזכור שלא ליפול למניפולציות שהוא מנסה להרים מאז שהוא הודח. את סירק העפנו משיקולים עניניים ולא מסיבות של דת או גזע. אל תקראו לו שחור, תקראו לו סתם נודניק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by