בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערוץ 10 בשירות הימין הקיצוני? 
 
 
מערכת מיקסר

עם חתימת ההסכם על מכירת מניות ערוץ 10 נראה כי ערוץ 10 עתיד להיות שופר של הימין הדתי -קיצוני. וגם משה פייגלין בתמונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר חודשים ארוכים של הקפאת הליכים ערוץ 10 הגיע למנוחה ולנחלה. אם הנושה העיקרי, בנק לאומי, יאשר את העיסקה, הרי הנה זורם דם חדש, ולא פחות חשוב מכך, כסף חדש, בעורקי הערוץ.

בסוף השבוע נחתם סופית הסכם מכירת רוב המניות של יוסי מימן בערוץ לצמד רון לאודר ושלמה בן-צבי. השניים שילמו כ-25 מיליון דולר עבור שליטה ב-60 אחוז ממניות הערוץ, והצהירו כי הנה ערוץ 10 הופך למתחרה רציני של ערוץ 2.

לאודר אמר כי מדובר במתן אמון בכלכלת ישראל ובן צבי אמר כי הוא "שמח להיות חלק בקבוצה כה איכותית ומנוסה, הנכנסת להשקעה בערוץ 10 בשלב כה מרתק ומאתגר בחיי הערוץ".

אלא שהשלב המאתגר הזה אומר חובות ובעיות כלכליות אינספור. כל עוד מימן העניק לערוץ מיליון דולר מדי חודש בחודשו הערוץ המשיך לתפקד, אלא שהמטרה היא כמובן לעבור מהפסד לרווח, כמו כל עסק כלכלי, וכך נראה כי בקרוב צפויים שינויים מהותיים בערוץ, דבר שמעורר חרדה בקרב ראשי הערוץ.

בן-צבי הוא חבר מרכז הליכוד ומחזיק ברוב התקשורת הימנית והדתית בישראל, הכוללת את העיתונים "מקור ראשון" ו"הצופה", וכן בערוץ הטלוויזיה הדתי "התכלת". התעניינותו בערוץ 10 כבר בתחילת הדרך העלתה סימני שאלה לגבי אפשרות להתערבות בתכנים של הערוץ, אפשרות שבן צבי שלל.

אולם כעת הדברים נראים פחות ורודים והרבה יותר תכלת. גורם המקורב לבן-צבי אמר ל"מעריב" כי הצעדים הקרובים של הבוס החדש צפויים לכלול שיתוף פעולה פורה על ערוץ "התכלת". בימים אלו כבר מתנהל מו"מ בין הצדדים על שידור אופרת הסבון החרדית "החצר", ששודרה ב"התכלת", בערוץ 10. הסברה היא כי לא רחוק היום בו כוכבי הערוץ הדתי ישתלבו היטב בערוץ 10. מקורבי בן-צבי אומרים כי "בשלב זה אין כוונה להחליף את ההנהלה הקיימת". השאלה היא כמה זמן יארך השלב הנוכחי.

אם המגמה הדתית של ערוץ ברודבאנד לא מפחידה, אז הנה פרט מידע נוסף: אותו בן-צבי שהשתלט על הערוץ לא רק חבר מרכז הליכוד, אלא גם חבר פעיל של תנועת "זו ארצנו", התנועה הימנית הקיצונית ביותר בישראל כיום, בראשותו של משה פייגלין. ynet מדווח כי בן-צבי חבר פעיל בתנועה ואף חבר קרוב של פייגלין, שבירך אותו אמש ואמר כי "אני מברך את בן צבי על כניסתו לערוץ 10, ומקווה שבמהלך השנים הוא יביא לידי ביטוי את השקפת עולמו בערוץ זה". פייגלין גם הודה כי בשלב זה הקשר ביניהם מוצנע כי "הקשר בינינו מזיק לו בשלב זה של חייו, ולכן אני לא מחבק אותו יותר מדי חזק". שוב, בשלב זה בלבד.

אם אכן תתגשמנה הנבואות השחורות - בקרוב יהיה לימין הקיצוני-דתי בישראל את החלום התקשרותי של כל גוף פוליטי: ערוץ ברודבאנד מלא. היה דווקא ערוץ לא רע 10.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by