בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה על הבמה: צור וירושלים 
 
 
מערכת מיקסר

הפקת ענק מיוחדת ומוגבלת לדרמה של מתתיהו שוהם מ-1931, שמעולם לא הוצגה בתיאטרון הממסדי. הפקה מיוחדת של תיאטרון בית ליסין והתזמורת הקאמרית הישראלית למה שביאליק הגדיר כ"פיסגת הדרמה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביום שבת הקרוב מעלה תיאטרון בית ליסין בהפקה מיוחדת את "צור וירושלים", דרמה מאת מתתיהו שוהם שמעולם לא עלתה על בימות התיאטרון המסחרי בעולם. בשיתוף פעולה עם התזמורת הקאמרית הישראלית ובכיכובם של יונה אליאן ועודד תאומי תועלה הפקת הענק ל-15 הצגות בלבד.

המחזה, שנכתב בשנת 1931 ע"י שוהם, הוגדר בזמנו על ידי ביאליק כ"פיסגת הדרמה", מתאר את מאבקה של איזבל מלכת ישראל וכוהנת עשתורת באליהו הנביא, ומעלה את השאלות בדבר המלחמה בין האמונה באל אחד לפגאניות, כמו גם המאבק הגברי-נשי עתיק היומין.

מנכ"לית בית ליסין, ציפי פינס, אומרת כי "זהו אתגר גדול והוכחה כי ניתן ליצור כיום בישראל הפקה יוצאת דופן ושונה המתבססת על חומרים שהם מנכסי צאן הברזל של התרבות הישראלית".

המלחין גיל שוחט, מבהיר כי "הפקה זו באה להרחיב את הז'אנר של מוסיקה לתיאטרון וליצור מעין סימביוזה ברמה אופראית בתוך הפקה של תיאטרון רפרטוארי. המוסיקה מספרת סיפור, והיא תמיד נמשכת ומפתחת את עצמה".

עוד משתתפים בהפקה: גיל פרנק, שלמה בר-שביט, אוהד שחר, אורי רביץ, הדס קלדרון, גיל נתנזון, שמוליק כהן, יורם יוספסברג , צחי גליק ורפי אדיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by