בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מינימל אוחתכ 
 
 
איתי נאור

איתי נאור חש חובה מוסרית לקלקל לכם את פסטיגל קומפקט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כבודם של מינימל קומפקט במקומו מונח, ואפילו לא אבקש לגרוס כי מוטב היה שיישאר שם. שהרי זאת יחידת אייטיז מובחרת שעשתה את הרונדלים הכי מחורפנים בתולדות עסקי הייבוא/ייצוא של הרוק המקומי. להקה שלאהוב אותה זו לא רק סגולה לצמיחת חותמת איכות על המצח – אלא גם ציונות ממדרגה ראשונה. כשם שכל הישראלים הטובים צריכים להיות שמחים כשאיל ברקוביץ' מנקנק איזה אנגלי, כשמניות "טבע" מזנקות בעלייה וכשסטילבן שלום מצליח שלא לשפוך על עצמו אוכל באירועי גאלה בינלאומיים, כך גם יש לשמוח על העובדה שג'יימס מרפי אוהב לנגן בסטים שלו את “Static Dancing" של הבירנבכים.

הגאווה הפרובינציאלית הזאת היא השניצל והפירה של היושבים בציון, וחוץ מגיחוך מתבקש מתחת לצווארון, אין הרבה מה לעשות לעוכרי שמחות, חתונות וברי מצווה שכמוני. לא אקח מהם וממכם את עובדת היותם הישראלים המצליחים ביותר בחו"ל, איכותית ולא מסחרית (כי אם אמת המידה היתה אחרת וודאי היה לאפיפיור ולאחינועם ולעופרה ולעופרים משהו לומר בנידון). גם לא אטול מידיכם את הטיעונים המנצחים בדיון על הרלוונטיות המחודשת הזו, שמברכת את שובה של הלהקה אל אקלים מוסיקלי הולם ומסביר פנים (למרות שקשה לי להאמין שדווקא זה היה מה שהתניע את הקאמבק הנידון, ושאם בחוץ לא היה שורר מזג אוויר מתאים ומעריץ שכזה, הוא לא היה מתאפשר).

אבל כן אציין כי לטעמי כל ההתנהלות שמלווה את האירוע היא מופרכת למדי. אני איני זוכר סגידה רחבה וחסרת סדקים שכזו בסצינה האלטרנטיזית. לא זכיתי עדיין לטעום פרי קונצנזוס מוחלט שכזה. ואני בהחלט משתאה. הרשו לי לצייץ: כולה להקת אייטיז שחוזרת ליהנות ולגרוף קופה. חבר'ה שבאים להתמוגג קצת על העבר ולרצות את כל אלה שמתגעגעים (וגם את כל אלה שלא היו עדים, אבל מרגישים מחויבים לנהות אחרי בובת המיתוס המתנפחת). רק אל תמכרו לי בסוף היום טליות שרקום עליהם שיש פה כוונה שהיא גדולה יותר מהרצון להרוויח מלא-מלא כסף.

ברצינות - מה עם כל אהבת המוסיקה לחמדנות המטורפת הזאת? היום (שלישי) מופיעה מינימל קומפקט בחזרה פתוחה במועדון התיאטרון בתל אביב. יכול להיות שמשהו השתבש לי בתצורת הקלט-פלט, אבל אני לא שמעתי מעולם על "חזרה פתוחה לקהל" שעולה תשעים ומשהו שקלים. אלוהים, עוד מעט נתחיל לשלם על כרטיסי כניסה לסאונדצ'ק. אז הם נוסעים לסיבוב הופעות עולמי של שני גיגים בצרפת ובלגיה – יופי. אחר כך הם יחזרו להופעה אחת ויחידה בהיכל התרבות (וכמה היא תעלה, 700 שקל?). לפני כן, הם מעוניינים לצ'פר את הקהל האדוק בחזרות פתוחות. שעולות הון תועפות. מה הכוונה? אני היחיד שלא מבין?

אם הסיבה לכך שקוראים לזה "חזרה" (פתוחה!) היא שהלהקה עדיין לא מוכנה להופעה רצינית – אז מחיר שכזה נשמע לי מופקע ונצלני. יכול להיות שיש משהו מגניב בלצפות בלהקה האהובה עליך במקום מזיע כמו מועדון התיאטרון, ולא על כס היכל התרבות – אבל אם כך, מדוע בכלל קבעו שם הופעה מלכתחילה. אני מקווה בשביל משלמי המיסים של ההייפ שההופעה הערב לא תהיה מחורבנת במיוחד, כי לקחת מחיר מלא (ואם זה לא מלא, אני לא יודע מאמל'ה) ולקרוא לזה "חזרה פתוחה" נשמע לי כמו כיסוי תחת רציני.

מינימל קומפקט נהנית מקהל איכותי ועוקב והיא רוצה לשמח אותו – סבודי. הם היו יכולים לארגן הופעת הפתעה לקראת היכל התרבות. עושים את זה בחו"ל מלא. היו מריצים שמועות, קצת דיבורים, קצת באינטרנט, ומרביצים ערב שלא היה נשכח אף פעם. אולי אפילו בגדה השמאלית. יש מלא דרכים לעשות זאת. הדרך שהם בחרו בה,תסלחו לי – תודה, מריחה כמו גרעפס של בנאדם שממש רעב למסחרה.

ואני מתלבט עם עצמי שמא עלי לבקש סליחה מברי על כל שנכתב כאן. האם אני צריך להוציא אותו אל מחוץ למטח זרזיפי השטנה הזה? להבדיל אותו ולגונן עליו בגופי? שכן ברי החליט לא לשתף פעולה עם מערך היחצנות. הוא לא חלק מכל הקטע. לא בראש שלו, לא בעניין שלו. ואני מבין אותו. אבל אני לא מצליח להבין איך הוא חושב שמישהו יכול לקנות את זה שהוא מצד אחד הסכים להשתתף בקרנבל, אבל מצד שני מסרב ללבוש את התחפושת. זאת הרי סתם קישקושיאדה שמנפחת את התחושה שהכל נעשה פחות בכיף. אולי אפילו מחוסר נעימות. אני לא רוצה לחשוב ככה. אני לא רוצה בכלל לחשוב על מינימל קומפקט. יש מלא מוסיקה חדשה ומעולה היום. תפתחו MTV2.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by