בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רדיו אקטואליה חדש? 
 
 
ניר נון נוה

בועדת הרדיו של הרשות השנייה עומדים לדון ברעיון להקים תחנת רדיו לשידורי אקטואליה. אז מה אם התחנות האזוריות בקושי עומדות על הרגליים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר מונה ניסן שריפי לתפקיד יו"ר ועדת הרדיו של מועצת הרשות השנייה, וכבר יש לו רעיונות חדשים. "מעריב" יודע לפרסם כי אחד הרעיונות שהעלה שריפי, והוא מתכוון להעלות באחת מהישיבות הקרובות של המועצה, הוא הקמת תחנת רדיו חדשה שתעסוק באקטואליה בלבד. שריפי כבר הצהיר בעבר כי הוא בעד פירוקה של גלי צה"ל, ונראה כי בכך הוא מכריז מלחמה רשמית נגד התחנה הצבאית, ואם אכן תצלח היוזמה תפגע מכך גם רשת ב' של קול ישראל.

הרעיון של שריפי מדבר על תחנה שתשדר באופן כמעט ארצי, ותהווה תחרות אמיתית לשתי תחנות האקטואליה הוותיקות. אולם אם מסתכלים כמה חודשים אחורה, מגלים כי כל נושא הרדיו האזורי-ארצי בעייתי משהו. בחודש מאי האחרון העלה האוצר רעיון דומה, מיד אחרי קבלת כספי התמלוגים מתחנות הרדיו האזוריות. האוצר, כך נראה אז, די התלהב מהמיליונים הרבים והציע כי תוקם תחנת רדיו ארצית, תחת חסותה של הרשות השנייה, שתתחרה עם התחנות הארציות וגם תשלם, כמובן, תמלוגים נאים למדינה.

אלא שאז יצאה הרשות השנייה בקול זעקה נגד היוזמה, בטענה שהאוצר אולי רוצה כסף, אבל אין מהיכן להנפיק את אותו ממון. הרשות טענה אז כי גם כך התחנות האזוריות בקושי רב מחזיקות את עצמן, ואין מקום בשוק הפרסום הנוכחי בארץ להקים תחנות נוספות שרש ישקעו בחובות.

אז מה השתנה? נחמה לאור, דוברת הרשות השנייה מבהירה כי עדיין מדובר ברעיון בלבד ש היו"ר החדש לוועדה, ועדיין לא התקיים שום דיון או החלטה בנושא. לגבי לגיטימיות הרעיון באופן כללי, לאור ההתנגדות הנחרצת של הרשות להצעת האוצר, אומרת לאור כי "האוצר דיבר על תחנת רדיו ארצית, וכאן אנחנו מדברים על תחנת רדיו אזורי מורחבת, שתכסה אזורים נרחבים, כמו גם התחנה הדתית והערבית הייעודיות. אלו תחנות אזוריות מורחבות". ובכל זאת, הרעיון של תחנת אקטואליה אזורית נרחבת שמכסה חלקים נרחבים של הארץ שונה כל כך מתחנה ארצית? "בכל מקרה, מדובר כרגע רק ברעיון של שריפי, ואין מקום לדון בכך לפני שהמועצה עצמה תעשה זאת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by