בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האסונות של נינה לפסטיבל סאנדנס 
 
 
מערכת מיקסר

הסרט יוקרן במסגרת קטגוריית "סרטי עולם" בפסטיבל הקולנוע העצמאי החשוב בעולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פסטיבל סאנדנס 2004 יוצא לדרך, ומפרסם את שמות הסרטים שיוקרנו בקטגוריות השונות. בקטגוריית "סרטי עולם" ניתן למצוא נציגות ישראלית גאה בדמות סרטו של שבי גביזון "האסונות של נינה", הסרט שהאקדמיה בחרה בו לייצג את ישראל ולהתמודד על פרס הסרט הזר בטקס האוסקר.

"האסונות של נינה" יוקרן לצד סרטים נחשבים מרחבי העולם, כגון "להתראון לנין" של וולפגאנג בייקר, או "הארי ומקס", סרטו של כריסטופר מונץ'. הסרט הישראלי, שמוגדר כקומדיה עצובה, מגולל את עולמו של נדב בן ה-12 שמספר על משפחתו הקורסת, אביו הגוסס, אמו המתפרפרת והאהבה לדודה נינה, עמה הוא עובר להתגורר.

הסרט , בכיכובה של איילת זורר, זכה בפסטיבל ירושלים בפרס עבור הסרט, התסריט, הצילום והשחקנית הטובים ביותר. הוא אף קיבל מספר שיא של מועמדויות בפרס האוסקר הישראלי, והיה מועמד בכל הקטגוריות, מלבד זו של הסרט התיעודי, וגרף את רוב הפרסים. הסרט הפך לשובר קופות בקנה מידה ישראלי עם עשרות אלפי צופים שנהרו לבתי הקולנוע.

לישראל נציגות נוספת בפסטיבל: סרטם של רותי שץ ועדי ברש, "הגן", שיוקרן במסגרת סרטי התעודה.

פסטיבל סאנדנס מתקיים מזה 20 שנה ותפס מקום חשוב בתעשיית הקולנוע הבינלאומית כאחת הבמות החשובות ביותר לקולנוע העצמאי מרחבי העולם. הפסטיבל מתקיים בין ה-15 ל-25 בינואר בפארק סיטי, יוטה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by