בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אחימאיר סירב להגיש את "שבע וחצי" 
 
 
מערכת מיקסר

יעקב אחימאיר סירב להתבזות ולהגיש את התוכנית, אחרי שגילה אייטם שתול של הנהלת רשות השידור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יעקב אחימאיר עזב אמש (שלישי) במחאה את אולפן הערוץ הראשון וסירב להגיש את מהדורת "שבע וחצי". אחמיאיר זעם כשגילה בליינאפ אייטם שהגיע מהנהלת רשות השידור והיווה תגובה לפרסום אמש מ"מעריב" בדבר השיפוצים הראוותניים בלשכות של מנהל הטלוויזיה ומפיק יומן.

אתמול פורסם ב"מעריב" כי לשכותיהם של יוסי משולם וזליג רבינוביץ' עוברות שיפוץ, בפעם השנייה תוך חודשיים. בכתבה אמר רבינוביץ': '' הקציבו לי 310 אלף שקל לשיפוץ, ובפעם הראשונה הוצאתי עשרה אחוזים מהתקציב. סוף השנה עכשיו, אז החלטתי לנצל את התקציב לשיפוץ שני ''.

בהנהלת רשות השידור לא ממש אהבו את זה ורבינוביץ' החליט להכניס למהדורת "שבע וחצי" אייטם עצמאי, בגיבויו של המנכ"ל בראל. וכך צולמה כתבה על השיפוצים במטרה להוכיח את עלותם הנמוכה, ולאולפן הובא גם עו"ד אמנון זכרוני, עורך דינו של בראל, שתקף את הבעלות הצולבת על אמצעי התקשורת, וטען כי זו הסיבה להתקפות מכל עבר על רשות השידור.

אחימאיר ראה את האייטם המדובר וסירב לשלב אותו בתוכנית. לטענתו מדובר בצעד שמנוגד לכללי האתיקה העיתונאית ואינו ענייני לחלוטין. אולם בראל התעקש, ולבסוף עזב אחימאיר את האולפן בזעם, ואת מקומו מילא יגאל רביד.

בכירים נוספים בערוץ הראשון, בהם המגיש דן מרגלית והבמאי דן בירון, הסתייגו מהעובדה שענייניה הפנימיים של הרשות מקבלים זמן מסך. רבים ברשות אמרו כי בהנהלה "מתנהגים כאילו זו הטלוויזיה של אבא שלהם".

חבר הוועד המנהל של הרשות, פרופסור דן כספי, אמר לynet כי: "ברשות השידור שוררת תרבות ארגון קלוקלת, ובאקלים כזה – הכל מותר. כל נורמה וכל סטנדרט של אתיקה עיתונאית נרמסים ללא בושה. אני רק יכול להתגאות שפה ושם יש איי התנגדות. הנטל והאחריות נופלים על הכוכבים, כי הם יכולים לעמוד מול התערבויות כאלה בתכנים. אני מצטער שאנשים כמו חיים יבין מעדיפים שיקולים כלכליים-פרסונליים על פני שיקולים עקרוניים של עיתונאי".

מר טלוויזיה, חיים יבין, אמר כי "נתקלתי בסיטואציה כזו הייתי יודע איך לפעול במצב כזה עפ"י מיטב השיקול והאתיקה העיתונאית שלי, שהוכיחה את עצמה במשך השנים. אני מעריך את צעדו של יעקב, ואולי הייתי פועל כמוהו במצב דומה. בסיטואציה הנתונה ובמשבר הנוכחי ברשות השידור, אני מאמין שאנחנו צריכים לבצע את העבודה המקצועית שלנו בלי דופי ולדבוק בה. בזה אנחנו מביאים את התועלת הרבה ביותר, ואני חושב שאחימאיר אכן פועל כך".

תלונות רבות ברשות מופנות כלפי יגאל רביד, שהסכים לשדר את המהדורה ואת האייטם. מקורביו אומרים כי רביד הסכים להגיש את המהדורה רק לאחר שינויים לא מעטים, כולל ביטול הכתבה והשארת האייטם רק במסגרת ראיון עם עו"ד זכרוני.

דובר רשות השידור אומר ל"מעריב" כי "יעקב אחימאיר ביקש שלא להגיש את המהדורה מסיבותיו שלו, והנהלת הערוץ נענתה לבקשתו. לגבי האייטם: מדובר באייטם חשוב אשר מוכיח כיצד בשיחת טלפון אחת ניתן לייצר כותרת שאין לה כל אחיזה במציאות. חששותינו לגבי דרך הפעולה של עיתונים, שמסתמכים על מקורות עלומי שם שמוסרים אינפורמציה לא מהימנה ועליהם מבססים קמפיין נגד ערוץ 1 - לצערנו התאמתו".

מערכת מעריב מסרה כי היא רואה בחומרה את העובדה שרבינוביץ' עצמו מודה כי מסר תגובה שקרית לכתב מעריב, ואחר כך מתגולל על כתב שציטט את דבריו במדויק, ועשה את עבודתו נאמנה. במעריב שוללים את האפשרות כי הכתבות על הרשות מקורן בבעלות צולבת, ומדגישים כי הסיקור נובע מתוך דאגה לשידור הציבורי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by