בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערוץ 2 רוצה חדשות עם ערוץ 10 
 
 אולי בערוץ 2 רוצים גם מגישים משותפים? מיקי ויעקב   
 
מערכת מיקסר

בערוץ השני רוצים לאמץ את המודל הבריטי ולהקים חברת חדשות משותפת לשני הערוצים. בערוץ 10 לא מתלהבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בערוץ השני נראים ניצני חשש מהתחרות עם חברת החדשות של ערוץ 10. לאחר שהחליטו להאריך את מהדורת החדשות ברבע שעה, במטרה להידמות יותר למהדורת הערוץ המתחרה, רוצים עכשיו בערוץ 2 להקים חברת חדשות משותפת עם חברת החדשות של ערוץ 10.

הרעיון נשאב מהמודל הבריטי, ובו חברת חדשות משותפת אחת, ITN, מספקת חדשות לערוץ המסחרי הראשי, ITV, ולערוצים 4 ו-5, כמו גם למאות תחנות רדיו. בחברת החדשות של ערוץ 2 אוהבים את הרעיון, בעיקר בשל הקושי המתמשך בצמצום העלויות הגדולות, העומדות על כ-100 מיליון שקל בשנה. בכירים בערוץ 2 סבורים כי הקמת חברת חדשות מאוחדת תביא לחסיכה - וזאת באמצעות הקמת תשתית משותפת, רכישה משותפת של חומרים מסוכנויות ידיעות וערוצים זרים, שליחת ניידות שידור משותפות והקמת ארכיון משותף.

נשיא הזכיינית "קשת", אורי שנער, מאמין כי הקמת חברה משותפת תחסוך לשני הערוצים כחמישים מיליון שקל בשנה. חיסכון, נזכיר, הוא הדבר החם הבא בקרב הזכייניות (מיד לאחר קבלת הזיכיונות החוזרים).

בערוץ 10 מביטים על ההצעות שעולות ולא מתלהבים. יש מי שטוען שם כי אין סיבה שמהדורת החדשות הטובה בישראל תיאלץ להתערבב עם גורמים חיצוניים. עוד טוענים בערוץכי חברת חדשות מאוחדת תפגום עד מאוד בתחרות הטלוויזיונית. המודל הבריטי טוב לבריטניה, חושבים שם, ולא לישראל, שבה 30 אחוז מהתוכן הוא חדשות (מה גם שבישראל יש אינספור אירועים לא צפויים).

"זה רעיון מעניין, אבל אני לא בטוח שיש לו משמעות כלכלית אמיתית בשוק התקשורת הישראלי", אמר ל"הארץ" מנכ"ל חברת החדשות של הערוץ, רם לנדס. "הרעיון לחסוך 50 מיליון שקל משונה, בהתחשב בכך שערוץ 10 מפעיל חברת חדשות בתקציב של 55 מיליון שקל בשנה בלבד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by