בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תחשוב מניאק, יהיה מניאק 
 
 
תמר גלזרמן

בתערוכה שנפתחה בסינמטק תל-אביב, מציג הצלם עידו בירן אסופה של כתובות קיר תל-אביביות, במטרה לגרום לנו לשים לב למה שאנחנו רואים כל יום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אני אוהב לצלם דברים שנמצאים מתחת לאף שלנו ואנחנו לא שמים לב אליהם", אומר עידו בירן, שפתח שלשום את התערוכה "שבלונה" באכסדרת סינמטק תל-אביב, "אני אוהב להביא אותם למרכז תשומת הלב".

בירן מציג 22 צילומים של כתובות גרפיטי עשויות בשבלונות מרחבי העיר. "אני רואה בזה משהו שמחייה ומייפה את העיר", הוא אומר. "מוסיף צבע לחיים העירוניים ולמבנים הישנים של תל-אביב. זו אמנות, והדגש שלי לא היה על המהות של המסר, למרות שכן התחברתי אליו לעתים קרובות. יותר עניין אותי העיצוב של השבלונה וההתמזגות שלה עם הקירות, עם ארונות החשמל, דלתות המקלטים, המבנים העירוניים. בחרתי דווקא בשבלונות משיקולים אסתטיים, ניסיתי לתחום את עצמי בתחום יותר מוגדר, פחות פריסטיילי. גם המובן הבלתי חוקי של הגרפיטי הדליק אותי. גם אני עשיתי מספר שבלונות".
 
 
- איזה מסר?
"לא הכנסתי עבודות פוליטיות במובהק, למרות שהיו לי המון. זה פחות מעניין ומושך אותי. המסר הוא לא פוליטי. הוא אסתטי, תל-אביבי".

- מסר תל-אביבי?
"רחובות צבעוניים, שנגעה בהם יד אמן. לא יבשים, מעניינים, אינטראקטיבים".
 
 
אני חושב גם שזה יפה שבעידן של תקשורת שלטת, במובן של פרסום הוא כוח, יש אפשרות לכל אדם להגיד את מה שיש לו לומר, לא משנה לאיזה צורך, בתפוצה בלתי מוגבלת. וכאן נכנס גם העניין של המסרים הפוליטיים. לכל אחד יש במה, מתי שהוא רוצה ואיפה שהוא רוצה".
 
 
"שבלונה", אכסדרת הסינמטק, 27-12 בנובמבר. כניסה חופשית
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by