בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לבנת נגד בארנבוים 
 
 
מערכת מיקסר

המוסיקאי הישראלי זכה בפרס קרן וולף, אבל לבנת עדיין דורשת התנצלות על פרשת ואגנר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דניאל בארנבוים נבחר לקבל את פרס קרן וולף לאמנות, יחד עם הצ'לן מסטיסלב רוסטרופוביץ'. הודעה רשמית וחגיגית יצאה מלשכת שרת החינוך והתרבות, לימור לבנת, ונראה כי הכבוד הגיע למיועדים. אלא ששעות ספורות לאחר מכן יצאה הודעה מתקנת מלשכת השרה, ובה נאמר כי לבנת מתנגדת להענקת הפרס לבארנבוים, וכי תהיה מוכנה לשקול שוב את הענקת הפרס "במידה ובארנבוים יתנצל פומבית".

ועל מה לו להתנצל, לאחד מגדולי המוסיקאים המוערכים בעולם? ובכן, לפני כשנתיים וחצי הגיע בארנבוים לישראל, חמוש בתזמורת הממלכתית של ברלין, לקונצרט רב רושם במסגרת פסטיבל ירושלים. דיון ארוך נסב סביב כוונתו של בארנבוים לנצח דווקא על אחת מיצירותיו של ואגנר. הנהלת הפסטיבל ביקשה שלא יעשה כן, ולבסוף החליט בארנבוים לוותר על כוונתו הראשונית ולבצע אקט ייחודי - לאחר סיום הקונצרט הוא הודיע כי ההדרן יהיה אחת מיצירותיו של ואגנר, כך שהדבר אינו מהווה חלק מהקונצרט, ומי שאינו מעוניין בכך יוכל לעזוב את האולם.

אלא שהדבר גרם לסערה. ועדת החינוך של הכנסת קיבלה החלטה (בנוכחות של ארבעה חברים בלבד מתוך 15 חברי הוועדה) כי בארנבוים הוא "אישיות תרבותית בלתי רצויה בישראל". חלק מחברי הוועדה גינו את ההחלטה, ואולם היא נותרה בעינה.

ואם כך מדוע הוחלט להעניק לבארנבוים את הפרס מלכתחילה? "הארץ" מדווח כי במשרד החינוך טוענים שוועדת הפרס, המורכבת משלושה שופטים (מהם רק אחד ישראלי), לא הייתה ערה לעובדה שבארנבוים הינו אישיות בלתי רצויה.

מנכ"ל קרן וולף אמר כי יביא את הנושא לדיון בוועדת הטקסים של מועצת הקרן, שתחליט, ככל הנראה, לדרוש מבארנבוים להתנצל. יצויין כי בעבר סירב בארנבוים להתנצל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by