בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משחה נגד הומואים? 
 
 
ניר נון נוה

תשדיר פרסומת למשחת "בנגיי" מצייר את האוכלוסיה ההומוסקסואלית באור מרתיע. ברשות השנייה לא מזהים את הבעיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילום: צבי טלית
 צילום: צבי טלית   
למיקסר הגיעו מספר תלונות על תשדיר פרסומת הפוגע ומזלזל בקהילה ההומו-לסבית. הפרסומת המדוברת, למשחת "Bengay" (להקלת כאבי שרירים), מתבססת על משחק המילים שמתחולל כשמעברתים את שם המוצר לעברית. הקונספט הטלוויזיוני: השחקן בסרטון נשאל ע"י הקריין אם יש לו "בן גיי", ומיד מתעל את פרצופו למבע מזועזע עד מבועת. לפני שהמצב נהיה חמור עוד יותר, מרגיע הקריין את השחקן. "תירגע", הוא אומר לו, ומבהיר כי מעתה יש לו "בנגיי" נגד כאבי גב. הקמפיין הטלוויזיוני מלווה גם בכרזות טיזר שהוצבו בתחנות אוטובוסים ושאלו "יש לך בן גיי בארון?".

"צפיתי בכתבה והתחממתי", אומרת דליה, 24, סטודנטית לכלכלה מתל אביב. "לא יתכן שדמות ההומוסקסואל עדיין מוצגת בצורה כזו בטלוויזיה הישראלית של סוף 2003. ומה אם שם המוצר היה 'את-יופי'? גם אז הבעת סלידה מהאוכלוסיה המדוברת היתה עוברת בשתיקה?".

הרשות השנייה, שנוטה להגביל פרסומות הפוגעות באוכלוסיות ובקהלים שונים, לא הבחינה בבעייתיות של הפרסומת. נחמה לאור, דוברת הרשות השנייה: "בעקבות פנייתכם, צפתה הרשות בתשדיר מספר פעמים. לטעמנו, האינטרפטציה הנכונה לתשדיר היא בהקשרו הטבעי, כמוצר שזהו שמו. הקונוטציות שמוצעות על ידכם נראות לנו קצת מרחיקות לכת. אם יש רגישות ציבורית בענין הזה נעמוד עליו שוב. במידה ויפנו אלינו, נחשוב על זה עוד פעם".

גיורא רוזן, נציב תלונות הציבור ברשות השנייה, אמר למיקסר כי אליו עדיין לא הגיעו תלונות, ועל כן אין בסמכותו לבדוק את הנושא, שכן "הרשות אינה יוזמת תגובות. עד שלא תהיה פניה, אני לא יכול לבדוק את הנושא ולהחליט שיש כאן טעם לפגם".

נורה גרינברג, יו"ר אגודת ההומואים, הלסביות, הבי והטראנס, אומרת כי היא עצמה לא צפתה בפרסומת ושעדיין לא הגיעו אליה תגובות בנושא, שכן מדובר בקמפיין חדש, אולם היא מתכוונת ליזום בדיקה ודיון בנושא. "אם יש פרסומת שמציגה הומואים באור מגוחך, משפיל או מזעזע, אנחנו נמחה בתוקף", היא אומרת. "אנחנו לא מוכנים לקבל יותר התייחסות כזו כלפי הזהות שלנו. אם אכן יש בפרסומת אלמנטים של דיעה קדומה - בוודאי שלא נשתוק".

משרד הפרסום "עופר אנד הרץ", שהרים את הקמפיין, לא מסר את תגובתו עד לפרסום הכתבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by