בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"סוף האיכות בערוץ 2"  
 
 
מערכת מיקסר

כך אומרים היוצרים על החלטת הרשות השנייה להקל על הזכייניות. פחות הפקות מקור, פחות השקעה באיכות, יותר אקטואליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת הרשות השנייה לטלויזיה ורדיו החליטה להגביל את הקיף תוכניות הבידור בשידורי ערוץ 2 וקבעה שהמיכסה המקסימלית תהיה 30 אחוז מסך כל השידורים. "ידיעות אחרונות" מדווח כי הזמן שיתפנה יוקצה לתוכניות אקטואליה, בהן קיים חסך בערוץ, על פי מועצת הרשות השנייה.

המועצה אישרה את כללי הפקות המקור החדשים בהם מחוייבים לעמוד זכייני ערוץ 2 וערוץ 10. הכללים החדשים קובעים שכל ערוץ ישדר 180 שעות של סוגה עילית בשנה, בעלות של 50 מיליון שקל או 17% מתוך סך הוצאות השידורים. רק לשם השוואה, עד כה היו צריכים הערוצים להפיק 220 שעות של סוגה עילית ב-85 מיליון שקל. בנוסף קבעה המועצה מכסה של 45 תוכניות פריפריה לערוץ בשנה, 45 תוכניות אקטואליה לכל ערוץ בשנה ו-39 שעות לערוץ לתוכניות מורשת ותרבות ישראלית ויהודית.

היוצרים זועמים. גם על הצמצום בשעות הפקת סוגה עילית, ובעיקר על הורדת הקריטריונים של סוגה עילית. יורם חטב, ראש שח"ם, אמר ל-ynet כי "מדובר באסון תרבותי. חייבים לשמור על הערך הכספי של מספר השעות שמחוייבים בהן, כי רק כך אפשר להבטיח השקעה נאותה בסוגה עילית. את ה-50 מיליון שקל היה צריך לפזר על פני 130 שעות כדי לקבל נאותות הפקה. עכשיו הדרך פתוחה לתוכניות זולות שתחשבנה לסוגה עילית – ובראשן טלנובלות. הכללים הללו הם סוף היצירה הישראלית האיכותית בערוץ 2".

יו"ר איגוד המפיקים, אסף אמיר,מסכים ואומר "אני חושב שזו הצעה מסוכנת שעלולה לפגוע בז'אנר העליון, שהוא שמורת טבע תרבותית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by