בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דן מרגלית התפטר מרשות השידור 
 
 
מערכת מיקסר

עוזב על רקע מקצועי. דן שילון: לעולם לא אשוב לרשות "מדובר במוסד בלתי נהיל"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם היה צורך בהוכחות נוספות שרשות השידור מאבדת את עצמה לדעת, מגיע דן מרגלית ומתפטר. מרגלית הודיע אתמול (רביעי) בערב כי הוא עוזב את רשות השידור והגשת "פוליטיקה" על רקע מקצועי.

"מעריב" מדווח כי במכתב ההתפטרות כתב מרגלית לבראל ''אני פורש בגלל התנהלות רשות השידור. פוליטיקאים ועושי רצונך השתלטו עליה ועשו בה כמעט ככל העולה על רוחם. כשאני נוכח כיצד חילקת את המסך למי שחפצת ביקרם, גוברת תחושתי כי היה עליי להקדים ולשגר אליך מכתב זה. אם לא אלך עכשיו תידבק בי הרעלת, שדרדרה נורמות עיתונאיות-מקצועיות לשפל המדרגה ושמה ללעג את רף ההשכלה בחלק ממערכת המינויים שלך. מעומק לבי אני מאחל לך כי תיטיב דרכיך ותראה ברכה במעשיך לעתיד''.

"ההתנהלות המקצועית לא נראתה לי. התפטרתי על רקע מה שמתפתח ברשות ", אמר מרגלית ל-ynet.

ומה שמתפתח ברשות זה בעיקר יוסף בראל, המנכ"ל. בחודשים האחרונים הולכת וגואה ברשות השידור התצחושה כי אין דרך מלבד מרד אמיתי כדי להציל את הרשות. הטענות על התערבות פוליטית של בראל לטובת ראש הממשלה, התנהלות המנוגדת לאתיקה ולחצים מכל עבר הובילו את העיתונאים לתחושה כי הרשות על סף קריסה, אם תמשיך להתנהל תחת שרביטו של בראל.

אחד השיאים היה העפתו של דן שעלון מהגשת "יומן", חודשיים בלבד לאחר שהובא לתוכנית, וזאת מאחר ולא הסכים עם דבריהם של מקורבי ראש הממשלה. כזכור, למרות הבטחות שלא תהיה התערבות בתכני "יומן", הוכרח הצוות לארח את מקורבי ראש הממשלה אורי דן ועו"ד אמנון זכרוני. ל"תיק תקשורת" אמר אמש שילון כי לעולם לא ישוב לרשות השידור, כפי שהיא מתנהלת כעת, וכי "לא ראו בעין יפה את השאלות שלי ושל גאולה אבן, שמהן עלתה לפעמים ביקורת על פעולות הממשלה. בראל עצמו התנדב לשים את ראשי. מדובר במוסד בלתי נהיל שעובדים בו עיתונאים מצוינים המדוכאים עד עפר".

שיא נוסף ברשות התרחש לפני כשבוע עת הוחלט בהנהלה לשדר כתבה על השיפוצים במשרדים, כתגובה לביקורת ב"מעריב". יעקב אחימאיר סירב להגיש את "שבע וחצי" עם הכתבה המדוברת, והתחושה הייתה כי המרד קרב, אולם לבסוף הסכים יגאל רביד להגיש את המהדורה.

בעקבות האירועים פוזר בשבוע שעבר ועד העיתונאים של ערוץ 1. לאור התפטרותו של מרגלית אומרים ברשות כי בראל הורס כל חלקה טובה והגיע הזמן לטלטלה עזה בהנהלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by