בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טולקינאשווילי 
 
 
אדם אבולעפיה

אדם אבולעפיה עם סט ביקורות מרחבי הרשת על הסרטים החדשים שעולים השבוע בבתי הקולנוע: "שר הטבעות: שיבת המלך", "מתנה משמיים", "לוויטי", "מתחתנים עם ההורים" ו"לוני טונס חוזרים לאקשן"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שר הטבעות: שיבת המלך

 
The Lord of the Rings: Return of the King

הסאגה, האפוס, הטרילוגיה - כולם באים לסיומם בעוד חזיון מרהיב של הבמאי הניו-זילנדי פיטר ג'קסון, שבכלל התחיל דרכו כבמאי B-Movies קטנים ("Bad taste"). הנופים, ההוביטים, בני-הלילית, האפקטים ואלייז'ה ווד חוזרים כדי לחתום את האדפטציה השאפתנית שלו לספרו המיתולוגי של ג'.ר.ר טולקין.

ארגורן (ויגו מורטנסן) מלך גונדור שב כדי לגייס צבא גדול ולהלחם בכוחות האופל של סאורון. במקביל, פרודו (אלייז'ה ווד), סאם (שון אסטין) וגולום (אנדי סרקיס) מתקרבים לסיום מסעם הארוך אל הר "דום" כדי להפטר אחת ולתמיד מהטבעת.

מדד העגבניות הרקובות שמאגד ומשקלל את ציוני המבקרים: הסכמה מן הקצה אל הקצה, הסרט הוא הטוב בטרילוגיה. לא מעטים מן המבקרים הכתירו את סך שלושת הסרטים כיצירת המופת הראשונה של המאה ה-21. מדובר ב-100 אחוזי טריות היישר מן השדה, ציון ממוצע 9.6 מתוך 10

הכסף מדבר: הסרט יוצא במחוזותינו יום אחרי ארה"ב כך שאין עדיין נתונים, אבל אפשר לשער שהכסף לא יפסיק לדבר מהרגע שהקופות יפתחו עמו בשיחה.

במאי: פיטר ג'קסון ("יצורים שמימיים"), 200 דקות, ארה"ב 2003
(למידע על זמני הקרנות)
 
NEW-YORK DAILY NEWS: עם סיום הטרילוגיה יכול ג'קסון לטעון לאחד ההישגים הגדולים ביותר בהיסטוריה של הקולנוע.

NEW-YORK POST: זהו סרט מוצלח יותר מן הקודמים בסדרה. הסיפור נקי, ונמצא שילוב מאוזן יותר בין משחק נהדר לבין אפקטים שמענגים את העין.
 

מתנה משמים

 
סרטו החדש של דובר קוסאשווילי (חתונה מאוחרת) הוא סיפור על יחסים בתוך משפחות, בין משפחות ובין אדם ליצריו. הסרט מועמד לכל קטגוריות האוסקר הישראלי פרט לצילום ותסריט. כמו כן נרכש לאחרונה, ובסכומים נאים, להפצה בצרפת, איטליה וספרד.

הסיפור הוא על כמה משפחות יוצאות גרוזיה המתגוררות באותה השכונה בלוד, כשכל הגברים עובדים במחלקת המטענים של נתב"ג. הם רוקמים יחדיו מזימה לשוד יהלומים אך התוכניות משתבשות בשל תככים בין כל הנוגעים בדבר. בחו רודף שמלות ללא הפסק, אחיו, ואז'ה מתעסק עם אמה של ארוסתו ועוד כהנה וכהנה בלגנים. בשלב כלשהו גיאורגי, אבי המשפחה, מחליט לעשות סדר בדרכו המיוחדת.

בסרט משתתפים מוני מושונוב, רמי הויברגר, ליאור אשכנזי, בקי גריפין, יובל סגל ומנשה נוי.

במאי: דובר קוסאשווילי (חתונה מאוחרת), 95 דקות, ישראל, 2003
(למידע על זמני הקרנות)
 
 
אחי רז, מיקסר: "מתנה משמיים", על מגרעותיו הרבות מספור, הוא דווקא צעד בכיוון הנכון למיקסום התועלת שדובר קוסאשווילי מסוגל להפיק מעצמו.

טלי שמיר, וואלה תרבות: עד לדקות האחרונות של הסרט אין סיכוי להזדהות עם אף אחד, אין סיכוי להרגיש ואין סיכוי להבין מי נגד מי, מי אח של מי, מי זה מי ומה ולמה. אין פה דמויות אלא שרטוט אחיד וקפוא של דמות אחת בלבד.
 

לוויטי

 
Levity

סרטו הראשון של אד סולומון, שהשתתף בכתיבה של סרטים כמו "גברים בשחור" ו"המסע המופלא של ביל וטד", שונה בתכלית משוברי-הקופות הקומיים הללו. זהו סרט אינדי שגייס פלוגת כוכבים לשורותיו ועוסק בשאלות מוסר, אשמה וגאולה, וכל זאת בכובד ראש לא קטן.

מנואל (בילי בוב ת'ורנתון) משתחרר מהכלא אחרי שריצה 23 שנים על רצח. רגשות אשם מובילים אותו לחפש מחילה אצל אדל (הולי הנטר), אחותו של הנרצח. הוא מתחיל לעבוד במתנ"ס בניהולו של כומר אניגמטי (מורגן פרימן), עוזר לנערה עשירה (קירסטן דאנסט) להתנקות מהתמכרותה לסמים ומניע את בנה של אדל מלבצע פשע נקמה, הכל בנסיון לכפר על עברו.

מדד העגבניות הרקובות: המלה "יומרני" שבה והופיעה, כמו גם טרוניות חוזרות על כבדות ואיטיות. היו גם אלו שקנו את זה. מדובר ב-35 אחוזי טריות, ציון ממוצע של 5.3 מתוך עשר.

הכסף מדבר: התחיל קטן, נשאר קטן מאוד והכניס סך של 209 אלף דולר.

במאי: אד סולומון, 100 דקות, ארה"ב,2003
(למידע על זמני הקרנות)
 
LOS ANGELES TIMES: אין כל תחושת אותנטיות ביחסים שבין הדמויות לסביבה שבה הבמאי הציב אותן. הסרט מלא משמעות אך אין לו חיים על המסך.

CHICAGO TRIBUNE: משחק נפלא, כתיבה חכמה, עשייה מדוייקת והצילום של רוג'ר דיקינס מזהיר. זה סרט שקצת סובל מהרצינות שבה הוא לוקח את עצמו, אך זה גם מה שעושה אותו מיוחד.

NEW YORK POST: נדמה שלבמאי יש אמונה נפוחה שהוא עשה סרט חשוב, כשלמעשה מדובר בלעיסה שחוקה של נושא הגאולה.
 

מתחתנים עם ההורים

 
The In-Laws

רימייק לקומדיה בעלת אותו השם משנת 1979. הגירסה החדשה, בבימויו של ארתור הילר, מוסיפה אקשן, פעלולים וקאסט מרשים ללמיקס. התסריט נכתב ע"י אד סולומון (ראו "לוויטי"), קנדיס ברגן ("מרפי בראון") מתייצבת בתפקיד משנה.

ג'רי (אלברט ברוקס), אבי הכלה, וסטיב (מייקל דאגלס), אבי החתן, נפגשים כדי לעשות סידורים אחרונים לחתונה. במהלך הפגישה מסתבר לג'רי שסטיב הוא סוכן CIA, והשניים, שלא ממש סובלים אחד את השני, נקלעים לפעולת חירום הכוללת, בין השאר, קרב יריות וגניבת מטוס. ג'רי כבר מוכן לבטל את
כל העסק, אך בסוף הסדר חוזר על כנו והם מתחתנים (הילדים כמובן).

מדד העגבניות הרקובות: רוב המבקרים מבטאים געגוע לסרט המקורי ותוהים מדוע נטשו דאגלס וברוקס את מלאכת האינטראקציה. 38 אחוזי טריות וציון ממוצע 5.1 מתוך 10.

הכסף מדבר: הכל כאן בינוני-מינוס וכך גם ההכנסות. הסרט רץ עשרה שבועות והכניס קצת מעל 20 מיליון דולר.

במאי: אנדרו פלמינג (שלושה במיטה אחת), 95 דקות, ארה"ב, 2003
(למידע על זמני הקרנות)
 
DETROIT NEWS: עוד קומדיה הוליוודית. לא שיש בזה משהו רע - אבל גם אין בזה שום דבר טוב.

TORONTO STAR: אם נהנתם מברגן, ברוקס ודאגלס בעבר, או שיצא לכם כבר לסבול בחתונה, הסרט הזה יצחיק אותכם.

NEWSDAY: לראות את "מתחתנים עם ההורים" זה כמו להקשיב לברכה מייגעת ומביכה של שושבין שתוי בחתונה נוצצת.
 

לוני טונס חוזרים לאקשן

 
Looney Tunes: Back in Action

בנסיון לשחזר את ההצלחה של "מי הפליל את רוג'ר ראביט" ו"ספייס ג'אם", חוזרים האחים וורנר לשלב את ארסנל הדמויות המציורות שלהם (בכיכובם של באגס באני ודאפי דאק) בצילומים ושחקנים אמיתיים. הפעם הטכנולוגיה חלקלקה יותר והבמאי הוא ג'ו דנטה, שעשה את "גרמלינס". הסרט יוקרן בגירסה המקורית ובגירסה מדובבת לעברית.

לדאפי דאק נמאס להתייבש על הספסל בזמן שבאגס באני מקבל את כל זמן המשחק. הוא מחליט לפרוש מצילומי הסרט החדש ונקלע בטעות לרכבו של די.ג'יי (ברנדן פרייז'ר), איש הבטחון של האולפן שפוטר באותו היום. יחד הם נוסעים ללאס וגאס להציל את אביו של די.ג'יי, שנחטף ע"י אדם נבזה בשם "יושב הראש" (סטיב מרטין). בינתיים יוצאים באגס ואחת המפיקות (ג'נה אלפמן) בעקבותיהם, בנסיון לשכנע את דאפי לשוב לצילומי הסרט. חפשו את הופעת האורח של סקובי-דו.

מדד העגבניות הרקובות: היו שחיבבו, היו שהעדיפו לא והיו גם אלו שהתעצבנו והתחילו לקטר. אולי זה בגלל שהם לא שמעו את הפיניש שהנחילה ינאי לדמותה של אלפמן. בסך הכל מסתמן שעדיף לחזור למקורות הלוני טונס. 58 אחוזי טריות וציון ממוצע 6.1 מתוך 10.

הכסף מדבר: הפקה של 80 מיליון, שיווק שנאמד באזור ה-25 מיליון וההכנסות מתחת ל-20 מיליון דולר. אך אין סיבה לדאוג למפיקים, זה סרט שכל התינוקות יצביעו עליו בספריית הוידאו/DVD לאורך תקופה ארוכה.

במאי: ג'ו דנטה ("גרמלינס"), 90 דקות, ארה"ב, 2003
(למידע על זמני הקרנות)
 
HOLLYWOOD REPORTER: זה לא עומד בסטנדרטים של "מי הפליל את רוג'ר ראביט", אבל אם חפצכם בסרט ילדים שמערבב דמויות אנימציה עם שחקנים אמיתיים, תוך שהוא משליך פנימה כמה קריצות למבוגרים, "לוני טונס" לא יאכזב אתכם.

MINNEAPOLIS STAR TRIBUNE: הקצב מסחרר, הבדיחות מטופשות ואף חוזרות על עצמן לא מעט, מה שעושה אותן אפילו מצחיקות יותר בשביל הזאטוטים שבנינו.

CHICAGO TRIBUNE: רגע השיא הוא כותרות הפתיחה. זה מרגיש יותר כמו פרסומת ארוכה למותגי האנימציה של וורנר מאשר סרט.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר ביקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

שלוש-עשרה, הטירה המכושפת, ורוניקה גארין, שבע שנות נישואין

דוגוויל, ספיי-קיד'ס 3, אריות יד שניה, גברים צרפתיים, תני סימן חיים

אדון ומפקד, הבלש המזמר, קיוב 2, עשר, סיפורים מהמטבח, אני סזאר, גיהוק

מת לצעוק 3, אהבה זה כל הסיפור, פרח הרוע, פעלים למתחילים, הפרעות קטנות

שטח פתוח, תחת שמש טוסקנה, ממבו איטליאנו, הבת של הבוס שלי, הילד נשאר בסרט, שעות הפנאי

האם אפשר לשרוד עוד פרק בטרילוגיה כשפרצופו של אלייז'ה מעמיד אותנו במבחן האנושיות? האם מורגן פרימן הוא שליח האל? האם ברנדן פרייז'ר הוא גרמלין? ובכלל, מה נשמע דוק? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע.
 

אתרים רשמיים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by