בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הו, הו, הומואים 
 
 פרנץ` אנד סונדרס   
 
שני ארז

ב-BBC Prime מתעקשים, משום מה, לציין את חנוכה בשלל ספיישלים וחינגות. שני ארז עם מפת הדרכים לקראת הכריסמס של הערוץ הכי עולץ בסקאלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ערוץ BBC Prime מתפקד קצת כמו ערוץ 10- השמועות מספרות שהוא טוב, אבל לכו תדעו מה באמת קורה שם. אם תעבירו אליו, רוב הסיכויים שיש בדיוק תוכנית גינון/עיצוב/תיעוד/סחר בעתיקות לא מוסברת, או שידור חוזר של משהו שכבר ראיתם. אבל, בין בישול למכירה פומבית, הערוץ גם מספק את אחת מאופציות הבהייה הטלוויזיוניות הטובות ביותר. מכיוון שאין כמו חג המולד על ספיישליו כדי להכיר את משפחת פריים, ננצל את ההזדמנות כדי לעשות קצת סדר.

BBC Prime נבנה בתור מיקס תוכניות מערוצי ה-BBC, עבור הצופים שאינם בבריטניה, לצערם. לוח חג המולד של הערוץ נפרש, על כן, לאורך כל הסופשבוע, משום שחלק מהתוכניות משודרות קודם לכן בערוצי ספינת האם. המראה הכללי של הערוץ מזכיר קצת את ערוץ 1, ולפעמים לא ברור אם מדובר בהפקת חג מולד בהשתתפות ישו עצמו (כמות המיחזור כה גדולה שלפעמים זהו אכן המצב), אבל קשה לתת לזה להפריע. קבלו את המדריך המזורז לימים הבאים, ובכלל:


נתחיל בבונבון האמיתי: שישי בערב, תוכנית מיוחדת של הצמד "פרנץ' אנד סונדרס". שתי הקומיקאיות הללו חולשות על עולם הצחוקים של בריטניה, וטוב שכך. ההומור שלהן מאוד שנון, מאוד מדויק, אבל גם מאוד פיזי וחסר מעצורים. יש להן מה להגיד, והן מרירות, אבל גם נורא כיף להן סתם להצחיק. כיום הן משתפות פעולה על המסך רק בספיישלים כמו זה. את ג'ניפר סונדרס תזהו אולי מסיטקום המופת שהיא כותבת (ושפרנץ' מפיקה), "פשוט נהדרת", ששידורים חוזרים שלו מבקרים בערוץ פעם בכמה זמן (והעונה האחרונה עוד בדרך אלינו). את דון פרנץ' אפשר לראות בערוץ בסיטקום "הכומר מדיבלי" (ספיישל חג המולד שלו משנת 96 ישודר בערוץ ברביעי בלילה). בספיישל שלהן יוצאות השתיים לפרודיות פרועות על הטלוויזיה הבריטית, הקולנוע, ועוד כמה פרות קדושות של התרבות הפופולרית. פרנץ' וסונדרס לא מפסיקות לפעול כל הזמן, לפחות לפי הראיונות שלהן אצל פרקינסון (ע"ע), וזו הזדמנות מעולה להכיר ולהתמכר.
 
כוכבים נופלים
 כוכבים נופלים   
נמשיך. החוליה החלשה – המקור של שעשועון הידע המביך עם פנינה דבורין. ביום רביעי תציע אן רובינסון, האנטי-כרייסט בהתגלמותו החיננית ביותר, ספיישל-עבודות לכבוד חג המולד, וביום שישי ספיישל פנטומימה, שבו על הכוכבים-המתחרים ייאסר להשתמש בדיבור. שווה לראות, גם אם קשה יותר לצעוק את התשובות על הטלוויזיה כשהשאלות נשאלות באנגלית, ולו בשביל הסיכוי הקלוש שמרת רובינסון תפתיע על המסך עםכובע של סנטה.

מכיוון שהערוץ טובע בתוכניות "עשה זאת בעצמך עם כמה בריסטולים ונגר מקצועי", יש גם ספיישלים לחג המולד באגף תוכניות העיצוב. היחידה שראויה לציון היא דווקא מתחום האופנה: התוכנית "מה לא ללבוש". מדובר בשתי סטייליסטיות, טריני וודאל וסוזנה קונסטנטין, שמטרתן בחיים היא לרדת ולקטול את סגנון הלבוש של המטופלת הנוכחית, כאילו היא לא קוברת את עצמה מולן באותו הרגע ממש. זוג האופנאיות מבצעות מהפך של ממש לשיטת ה"שיואו" של אורנה דץ, והמקסימום שהן מסוגלות להעניק זו אנחת "נו, שוין", פה ושם, אחרי שהקורבן הבטיחה לשרוף את כל הטריינינג הישנים וללכת רק עם סגול.

טוב הלב הזה ילבלב בחג בשני ספיישלים: ביום חמישי,"מה לא ללבוש לשטיח האדום" – תוכנית לקראת ובעקבות האוסקרים; וביום שישי, "מה לא ללבוש: המתלבשים הגרועים בעולם" – תנחשו לבד מה זה אומר, וכמה כיף זה יכול להיות.

ועכשיו, לפרקינסון – הרבקה מיכאלי של הבריטים, אצלו כל מרואיין מקבל עשרים דקות לפחות לשיחה נינוחה על טראומות ילדות וסרטו האחרון. בשבת הזו יארח פרקינסון את מג ריאן, שהעבירה את הקיץ האחרון בצילומים באירופה בניסיון להפוך לשחקנית אופי אפלה (או לפחות ברונטית); את שיין ריצ'י מ"איסטאנדרס", אופרת הסבון דלת התקציב של הערוץ; וגם את סוזנה קונסטנטין וטריני וודאל, אותן פגשנו בפסקה למעלה. כאמור, תוך צפייה וחצי תהיו כל כך פמיליארים עם אנשי הערוץ, שתרגישו לא נעים שלא הזמנתם את אן רובינסון להדלקת נרות.
 
מוצאי שבת: יש תוכניות שבאמת לא ברור איך הן יכולות לעשות ספיישל, כי הן בכל מקרה נראות ככה. ועדיין - מופע החיקויים של אליסטר מקגואן ורוני אנקונה בתוכנית מיוחדת לחג. אם הקפדתם לראות את שאר התוכניות ברשימה, החיקויים (הבאמת מופלאים) ידברו אליכם יותר, כי רובם עוסקים בדמויות טלוויזיוניות בריטיות. אם לא – הכינו שיעורי בית ותצטרפו בשבוע הבא. מיד אחר כך מגיעה אחת התוכניות המצחיקות שיש – "כוכבים נופלים". גם כאן לא ברור איך ישו מתקשר לתמונה, וגם כאן נדרשת הכנה מיוחדת: ותרו על כל הגיון פנימי, מחשבה מסודרת, ותנו לויק ריבס ובוב מורטימר להראות לכם מאיפה "חלומות בהקיציס" גנבו את רוב הרעיונות.

נקודות ציון פחות מומלצות: "מוכנים, היכון, בשלו" הבלתי נסבלת, מבשלת מאכלים לחג ברביעי בצהריים; "איסט-אנדרס", חוגגת את פרק ה-500 בשישי בערב, ולאלה מביניכם שבאמת אין סטנדרטים: "הטלאטאביז" לומדים להכין כרטיסי ברכה לחג המולד ביום רביעי ולשיר שירים מעצבנים בשני קולות ביום חמישי. מרי חנוכה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by