בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תרמתי בקאנטרי 
 
 
אחי רז

אחי רז יודע שמופע ההתרמה לווריאטי הוא בסך הכל פלטפורמה לתגמול החברות והתאגידים, אבל לא מבין למה מערבים אותנו בזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קצת עצוב להגיד את זה דווקא על גבם של אלפי ילדים פגועים שלא חטאו בדבר וחצי דבר, אבל באמת שנשבר הזין מכל ההתרמות וההרתמות הקולקטיבית למשימות לאומיות בוערות, ועוד בפריים טיים. בשבוע שעבר נתבקשו מיליוני האזרחים הישראלים, שבקושי גומרים את החודש, לפתוח את הכיס בשביל חיילי צה"ל; שלשום נרתמנו כולנו למשימת ייחצונו של הגניוס היהודי, ובטרם עברו 24 שעות כבר נחת עלינו יאיר לפיד עם גודש טורדני של סלבריטאים, ושוב ביקשו שכולנו – כל אחד ואחד מאיתנו - נפתח את הלב והכיס, נרתום את כוחו המשותף של היישוב לעוד משימה אחת אחרונה. רק עוד אחת, באמת, אחר כך נעזוב אתכם בשקט לפחות לאיזה שבוע.

אתמול היו אלה ילדים: מפגרים, מסורטנים, גוססים, צולעים, פסחים, כבדי שמיעה או ראיה, קטועי איברים, חולי סוכרת, אסתמטיים, מנווניי שרירים - אלפים על גבי אלפים של ילדים שחלומם היחיד (התמה של הערב היתה "חלום") הוא להיות בריאים, או אם תרצו, רק לקבל את ההזדמנות והסיכוי להיות כאלה.

מי רוצה לעזור לילדים האלה להבריא? כולנו, מן הסתם. מי יכול לעזור להם? מעטים מאיתנו. חברת סלקום, למשל, שתרמה אתמול משהו כמו 200 אלף שקל מתוך החמישה מיליון שנאספו, יכולה לעזור לילדים האלה. גם זוג הפנסיונרים הנדיבים והאדיבים רבקה ויעקב נמרודי, שהעניקו אמש חמישים אלף שקל, יכולים לעזור לאותם ילדים. ויותר מכולם – כבר נמאס להגיד את זה, אבל אפילו יאיר לפיד חזר והדגיש זאת – ממשלת ישראל יכולה, ואף אמורה, לעזור לילדי וריאטי על שלל מצוקותיהם.

"יכול להיות שבמדינה מתוקנת המדינה דואגת לילד פגוע, אבל עד שהמדינה הזאת תהיה מתוקנת, הוא ימות", פלט לפיד בתחילת הערב, לפני שביקש מהקהל בבית לפשפש בצלוחית המטבעות. לכמה מהאנשים שהם לא סלקום או יעקב נמרודי יש בכלל מספיק כסף פנוי בשביל להציל איתו אנשים אחרים? רק אתמול, בבוקרו של המופע המסורתי (כבר ארבע שנים ברצף!) שמרימים בהתנדבות אמני וסלבריטאי ישראל לטובת ארגון וריאטי, הבליטו העיתונים כותרת מעוד דו"ח עוני, שאחת מהשורות התחתונות שלו היא שלרוב המכריע של אזרחי המדינה אין כסף עודף, בטח שלא בשביל אנשים אחרים.

אז בשביל מי מעלים ב"רשת" את המופע הארכני הזה, עם התפאורה הדוחה שלו והאמנים הבינוניים שלו, והסלבריטאים העייפים שלו, והתאום הסיאמי מעורר הגיחוך יגאל-שילון-סטיב-פרנקל - שהיו פעם שני אנשים שונים והפכו לפתע אדם אחד - והכל מעוטר במונולוגים מתמשכים ושירים גרועים? בשביל העשרה שקלים שאין לקהל בבית, למרות שעינת ארליך מתעקשת? בשביל הילדים הפגועים באולפן, שאין סיכוי שמישהו מהם פגוע מספיק כדי ששיר משותף של מושיק עפיה, שרון חזיז וכוכבי מכבי חיפה יביא מזור לרוחו השפופה?

ברור שלא. המופע הוא בסה"כ פלטפורמה שהרכיבו אמני ישראל ו"רשת" כדי לתגמל את החברות והתאגידים שתורמים לוורייאטי. זה בסדר גמור, כמובן, שהרי לא כולם צדיקים מספיק כדי לתת בסתר, אבל למה לערב שוב את כולנו בזה? למה לשוב ולהכביד על המצפון הציבורי המותש עם עוד ועוד אוכלוסיות שזקוקות לכיס הפתוח של כולנו, כשכל מה שאנחנו יכולים להציע הוא בקושי מטבע של עשר וקצת סימפטיה שהולכת ונשחקת ככל שהמצב הולך ומתדרדר?

הצעתי המהפכנית ל"רשת"? חסכו מאתנו את העול המוסרי הזה, כי זה ממש לא כלכלי, ויותר חשוב מזה – הפסיקו עם הספיישלים המבעיתים שלכם. אם אתם בקטע המבורך של עזרה לילדים במצוקה, לכו למפרסמים שלכם, תרכיבו להם חבילה משתלמת עם סטריפים פולשניים ב"סקס והעיר" (אנחנו נבין, אחרי הכל זה לרווחת הילדים), הוסיפו מעשר מכל אחד מהטאלנטים שלכם ולכו למנכ"ל וריאטי עם הצ'ק. את האמנים והבדרנים ששחררתם זה עתה מערב ההתרמה החי, תוכלו לשלוח להופעות בבתי חולים, מכוני שיקום וימי כיף עם הילדים החמודים. כי אפשר לנצח את הסרטן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by