בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המתנחלים נגד חיים יבין 
 
 
מערכת מיקסר

טוענים כי סדרה אשר יבין מפיק עליהם אינה מאוזנת ומציגה אותם באור שלילי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיים יבין החל באחרונה לעבוד על סדרה חדשה עבור "טלעד", בת שלושה פרקים, הסוקרת את ההתנחלויות והליך הקמתן, החל מן הראשונות בשנות השבעים, דרך הוויכוח סביבן במסגרת הסכמי אוסלו וז'נבה, וכלה בנושא המאחזים הבלתי חוקיים ועתיד ההתנחלויות, בשילוב עם רעיון המדינה הדו-לאומית שמעלים המתנחלים.

יבין עוד לא הספיק להכנס לעומק העניינים, וכבר יוצאים ארגוני הימין נגד הסדרה וטוענים, עוד לפני שראו דקה ממנה, כי היא מציגה אותם באור שלילי ובעלת גישה שמאלנית. המתנחלים יוצאים נגד שניים מהיועצים להפקת הסדרה - ההיסטוריונית ד''ר עדית זרטל והעיתונאי עקיבא אלדר, הכותבים ספר בנושא ההתנחלויות.

"מעריב" מדווח כי ביום חמישי שלח הארגון הימני ''האגודה לזכות הציבור לדעת'' מכתב ליו''ר הרשות השנייה, מנשה סמירה, בו נטען כי: ''בכתבות שפרסם אלדר בעיתון 'הארץ' במהלך השנים הוא מתח ביקורת נוקבת על מפעל ההתנחלות והמתנחלים. . . ד ''ר עדית זרטל פרסמה ב-2002 ספר בשם 'האומה והמוות' בו נטען כי מדינת ישראל ניכסה את השואה והפכה אותה למכשיר רב-עוצמה בשלילת לאומיותם של הפלסטינים... לטעמנו, הפקת סדרה תיעודית שנושאה הוא המתנחלים צריכה להיעשות תוך בחינת הנושא על-כל צדדיו''.

חיים יבין, מצידו, מרגיע וטוען כי מדובר בסדרה מאוזנת היטב: ''זו סדרה שתהיה מאוזנת ותשקף את עמדות כל הצדדים בצורה ההוגנת ביותר. העורכים האחראים על הסדרה יושבים ב'טלעד'. אני והם נהיה אמונים על האיזון המתבקש מסדרה המשודרת ברשות-שידור ציבורית''.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by