בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סבא סבודי 
 
 
מורן שריר

מורן שריר חולה על הגרוב של לונדון וקירשנבאום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנסה להימנע מההשוואה המתבקשת לשני הזקנים מהחבובות, אלוהים עדי שאנסה. לונדון וקירשנבאום עושים טלוויזיה טובה, כמו שלא רואים הרבה בארץ. התוכנית שלהם עובדת ומנצחת לא רק מול תוכניות האקטואליה הפגומות שעומדות מולה, אלא בזכות עצמה. בניגוד לסברה המקובלת, היתרון של לונדון וקירשנבאום הוא גם לא בתחום הקאלט. התוכנית שלהם טובה מדי בשביל להיות קאלט ובעיקר מודעת מדי. לא מדובר פה בח"כ בדימוס נחום לנגנטל שמככב בשידורי הערוץ הראשון, או בחיים הכט המקפץ על מרקע הערוץ השני כאילו אינו מודע לכך שיש עולם מגניב, חדשני ואינטילגנטי יותר מחוץ לזה של חיים הכט. לונדון וקירשנבאום מתייחסים ללא הרף לכך שהם ותיקים, לכך שהתוכנית שלהם לא בפריים טיים, לכך שהערוץ שלהם נוטה למות וכן, לכך שהם ממש כמו הזקנים מהחבובות.

הניסיון הכמעט אינסופי של שני המנחים האלה על המדרונים המחוספסים של רוממה, בצירוף עם העובדה ששעת השידור עצלה והערוץ מקרטע, הופכים את לונדון וקירשנבאום לשני אנשים שאין להם מה להפסיד. מה כבר יקרה? הקריירה שלהם תיקבר? הם יפוטרו? הערוץ ייסגר? רוב הדברים האלה יקרו בכל מקרה במהלך אחד הרבעונים הקרובים, אז בינתיים מדוע לא ליהנות? בניגוד לאושרת קוטלר, שמקפידה על חומרה של ביטץ' קשוחה, או דן מרגלית, שמתנהג כמו מתלמד לחוץ תחת שנחת הישר משנה ב' ב"כותרת", קירש' ולונ', משחררים את העניבה ואיזה כפתור במכנסיים ופשוט נהנים מהעבודה.

שני הסבים החביבים האלה מרשים לעצמם להסתכל על אירועים אקטואליים מזווית לגמרי שונה. הם מביאים לאולפן מומחה לשפת גוף כדי לנתח הופעה של ביבי במסיבת עיתונאים. לכאורה, טריק מטופש וידוע של תוכניות האקטואליה הרכות. אבל קירשנבאום ולונדון מנצלים את זה כדי לבקש מאותו מומחה לנתח את ההופעה של עצמו בטלוויזיה. כך למעשה הם שואלים אותו את אותה שאלה שאבא שלי שואל כשהוא רואה יועץ ארגוני או אמן מיצג: "מה לעזאזל אתה עושה לפרנסתך?". מצד אחד לונדון וקירשנבאום שואלים את זה כשני אולד טיימרס המתפלאים לראות אדם המתפרנס מעשיית כלום, אך מצד שני סקרנותם כנה כשל שני ילדים.

הם התקדמו מהשעה שש לשבע, נושקים למשבצת שידור מרכזית. כמו סגן הנשיא האמריקאי, שהוא תמיד האדם הכי קרוב ועם זאת הכי רחוק מהנשיאות, כך גם קירשנבאום ולונדון מהפריים טיים. וזה לא משנה, כי גם אם תשימו אותם בלב ערב השידורים של קשת, הם יהיו בשלהם. הם שאלו את מושיק עפיה מה פירוש הביטוי "אין גאלה על הסקאלה" וביום ההולדת של פרס שרו לו שירי יומולדת עם עוגה וכובעי ליצן. וזה מה שהם, ליצנים שבאים להראות לנו שאנחנו חיים בקרקס. עד כמה שאושרת קוטלר לא תהיה מעונבת, זה לא ישכנע אותי שאנחנו מנוהלים ע"י אנשים ואירועים רציניים. לונדון וקירשנבאום מציבים מראה מעוותת מול מציאות מעוותת, ומה שיוצא זו בבואה מדויקת של המציאות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by