בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טבסקו בתחת 
 
 
אדם אבולעפיה

אדם אבולעפיה מצייר קווים לדמותו של משולש משעל-זהבי-אברמוביץ – תשובת העצבים ההכרחית של ערוץ 2 למצב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
על הפרק ועידת הליכוד. יוצרי "משעל חם", עם יד על הדופק ההיסטרי, הזניקו את ניסים משעל ואמנון אברמוביץ', יחד עם התפאורה ובשידור חי, אל "מרכז" ההמולה. על רקע רעשי האולם מגיעות תגובות הבזק לנאום רה"מ. חבר מרכז אחד פגוע; שני "סומך ובטוח"; אברמוביץ' שולף פראפרזה: "אם אתה הולך לפנות תפנה, אל תדבר"; ואליק רון, שאמור להוות מקדם-ז'נווה, מגמגם עד שמשעל נאלץ לקטוע אותו - הנה הגיעה שרת החינוך.

לבנת נראית נינוחה. היא מחייכת, אפילו עושה עיניים לאליק רון הביישן, וכל זאת משום שהפעם המסר הריק שלה נוגע לעובדה שפושעים עלולים להשתלט על המפלגה וכתוצאה מכך לחבל ב"מנהל התקין". מסתבר שעיתונאים מתמוגגים למשמע צמד המילים הנ"ל, ולבנת הופכת חיש קל לחביבת הפאנל. לאחר ההנחתות של השרה, אברמוביץ' המאוהב ממהר לאסוף לה את הכדורים ומצהיר "אמירה חינוכית משרת החינוך". אידיליה.

המרואיין הבא הוא ממלא מקום רה"מ, אהוד אולמרט, שבא לאזן את אמירתה של עמיתתו ("אני לא אומר שהיא טועה, אבל אני לא נתקלתי...") ולספוג את תער הפלסטיק של משעל בשמו של מנהיגנו הרם. בעוד המראיין לא מפסיק לדגדג ולהפריע לאולמרט בהתקילו "מה תכל'ס?" ו"כמה, איפה, מה?!", איש הקואליציה מחזיר לו ב"גם להקשיב צריך ללמוד" ואברמוביץ', שנותר מחוץ לפריים, מציע "אפשר לפייס בינכם?". "אין צורך", עונה אולמרט, "הוא (משעל) פשוט הרבה זמן לא הגיש בטלויזיה אז הוא איבד קצת את קנה המידה". משעל נותן חיוך מושפל של בן-זקונים ושולח אותנו חזרה אל מהדורת החדשות ומשם אל דני "ותק" רופ.

חציה השני של התוכנית הוא כולו נתן זהבי, שבוחר הפעם לא להתעצבן, ובמקום זאת לנסות להבין ולהוות במה לנדכאי הארץ, להיות "קולה של ישראל האחרת" כהגדרתו. בכתבת-חוץ שהיא חיקוי מאולץ ומושתנץ של "דין וחשבון" לרינו צרור, יוצא זהבי להזדהות עם כאבם של הקשישים. הסיפור מתחיל דווקא עם אביו הנינוח של זהבי, שחוגג את יום הולדתו בבית-האבות. לא כולם ברי-מזל כמו אבא, מזהיר זהבי, ולפני שהוא חושף את הסקופ מצייד אותנו העצבני בסטטיסטיקות נוקבות ומאירות עיניים, דוגמת "ישנם 700,000 קשישים בישראל, 200,000 מהם עניים".

בהמשך אכן פוגשים בקשישה ענייה בביתה הדל. לאחר מכן, בהיתקלות אקראית בקופת-החולים, פורצת אישה בשנות ה-50 לחייה בבכי תמרורים על המציאות הקשה ומסננת "אין בשביל מה לחיות". זהבי מחבק ומבין, וכך גם כולנו, אבל אין לנו צורך בכתבה הזו כדי שנראה מה שכל אדם שמתבונן בסביבה יכול להבחין בו. זהבי אינו מחפש סיבה, מקור או פתרון לבעיה שהוא מציג בפנינו, אלא רק מבקש שנשתתף בצער, שנכאב, שנכנס לדכאון.

העצבני לא מסתפק באפס תחקיר ואמירה - הוא רוצה לזעזע ובכל מחיר. התחנה הבאה היא ביקור בבית החולים שבו מאושפז מר פליישמן, קשיש ניצול שואה שנשדד והוכה קשות. המצלמה מתמקדת בתקריבים מחרידים של פניו הנפוחות של המסכן, שאומר "גם במחנות הריכוז לא קיבלתי מכות כאלו, ועוד בידי יהודי". לא ברור כיצד משליך זהבי בין מקרה מצער זה למצבם של כלל הקשישים בישראל, אבל זה לא משנה, אחרי שבילה עם פליישמן הוא כבר מחומם. מחשבה מהירה מביאה אותו למסקנה שאולי זה חבל שאין עונש מוות בארצנו. "האם לא מגיע לשודדיו של פליישמן למות?", הוא תוהה. זהבי לעליון.

אין חוצפן שהוא חנפן כמו משעל, כמו שאין עצבן שהוא מסוכן כמו זהבי. הצמד הזה מסתמן כאנטיתזה כואבת ללונדון את קירשנבאום המיושבים. אברמוביץ' המתוק הוא איש הגרוב היחיד בזירה, אך אין לאיש הליכות שכמותו סיכוי בתחרות ריצה שכזו. הכל בספרינט הרייטינג של "משעל חם" בוער ואפילו לוהט, בעוד שאין שום דבר על האש. אז איך זה שאני מריח שרוף?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by