בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה יש לגבר בן 45 לעשות עם ילדים שאינם בניו? 
 
 
ראובן רייכמן

ראובן רייכמן סבור שפסטיבל ההאשמות נגד מייקל ג'קסון מצביע על תחושת אשמה קולקטיבית ומטואטאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קשה מאוד להאמין למה שמייקל ג'קסון אומר. הוא יושב על מן כיסא מלכות בתוך אולפן חשוך, מואר רק על ידי כמה זרקורים המכוונים אליו בזווית מדויקת, כך שעורו הצח, אפו המשולש ושיערו השחור והגולש נראים במיטבם, היחסי כמובן. מולו יושב באפלולית אד ברקלי, עיתונאי של תוכנית התחקירים האמריקאית "60 דקות", ושואל אותו שאלות נוקבות לגבי טיב יחסיו עם ילדים קטנים. המלה פדופיליה לא מוזכרת, אבל ברקלי לא חס על הכוכב המעוצב, שנעצר לא מזמן בגלל תלונה של אם מודאגת, ודוחק אותו לפינה.

ג'קסון לא מכחיש שילדים בני 14-8 ישנים במיטתו, כפי שכבר נחשף בסרט התעודה שצילם העיתונאי הבריטי מרטין באשיר. בטון ילדותי-מתפנק הוא מסביר לכתב שהוא רק מצטנף למרגלות המיטה. "אבל גם אם הייתי ישן איתם מתחת לשמיכה לא היה בזה שום דבר רע", קולו עולה אוקטבה. "לחלוק את מיטתך זה לחלוק את ליבך".

ג'קסון לא מעורר שום סימפטיה. המלאכותיות שלו – פרצופו נראה כאילו חומר לבן נוצק לתוך מסיכה סדוקה – וההתחנחנויות שלו שוללים ממנו כל בדל כנות. אפילו כאשר הוא מדבר על ילדותו הקשה בצל אביו האלים, זה נראה כניסיון כושל ליצור ספין תקשורתי: ילדותי נגזלה ממני, משתמע מדבריו, אז אני גוזל את ילדותם של אחרים. נטיית הלב היא להאמין לאמו של הילד, שסרטו של באשיר הנציח אותו מתרפק על הכוכב הכושי. בתלונה שהגישה נגד ג'קסון במשטרה, טענה האם כי הוא השקה את בנה חולה הסרטן (בינתיים הוא החלים) באלכוהול כדי לרכך את הגנותיו.

גם הכתב ברקלי נראה משוכנע באשמתו של ג'קסון. הבעיה היחידה היא שאין לו שום ראייה לנופף בה מול פני הפלסטיק שמולו: מי שעקב אחרי הפרשה בוודאי הופתע לגלות שבשום מקום ג'קסון לא הואשם בקיום יחסי מין עם ילדים. כולם מדברים על "ניצול קטינים", אבל למה בעצם הם מתכוונים?

לפי מראהו החיצוני של ג'קסון נדמה שגם אם היה רוצה לא היה יכול לאנוס איש. אפשר ממש לדמיין אותו דורש ממנתח פלסטי להעלים את האיבר השחור שהידלדל בין רגליו, ולהמירו בבליטה אלגנטית כמו של קן, בעלה המסורס של ברבי. ג'קסון, כמו פיטר פן, הדמות הנערצת עליו (לא לשווא שם אחוזתו הוא "נוורלנד", כשם הארץ הדמיונית של פיטר פן), מסרב להתבגר: הוא תקוע עמוק בתוך מה שפסיכולוגים מכנים "תקופת החביון" – התקופה שבין גיל 8 לגיל 12, שבה בנים שונאים בנות, בנות שונאות בנים והיצר המיני נדחק לאזור אחורי ונעול במוחם. ג'קסון, כך נדמה, רק משתובב בלונה פארק הענקי שלו עם הילדודס החולניים שמגיעים אליו, ומקנח את היום במלחמת כריות, עד שהמון-המון נוצות לבנות מרחפות פתאום בחלל החדר.

מאשימיו של ג'קסון לא מעלים את סוגיית המין באופן מפורש, ובחוכמה רבה. ג'קסון אולי אקסצנטרי – הוא אולי דוגמה גרוטסקית במיוחד למה שכסף יכול לעולל לאדם – אבל הוא בהחלט א-מיני. ברקלי, כמו האם המודאגת, שואל את ג'קסון שאלה מעודנת יותר: "מה יש לגבר בן 45 לעשות עם ילדים שאינם ילדיו?" לא חשוב מה ג'קסון יענה, הצופים כבר מפנטזים במוחם את התשובה, בפירוט רב.

יכול להיות שג'קסון ניצל מינית ילדים, אבל יותר משהאשמתו מלמדת משהו עליו, היא מלמדת על החברה שבה אנו חיים: לפי הטענה המתחסדת של ברקלי, למבוגרים אין מה לעשות עם ילדים. במלים אחרות, ברקלי טוען את מה שכולם חושבים: הקשר בין גבר בן 45 לבין ילד יכול להוביל רק לדבר אחד – סקס. זאת צורת הקשר היחידה שאפשר לדמיין.

הזעזוע שאוחז את הציבור למשמע ההאשמות נגד ג'קסון מצביע על תחושת אשמה קולקטיבית: נדמה כאילו התרבות שלנו כולה לוקה בפדופיליה, שהולכת ונעשית פחות ופחות חשאית. אידיאל היופי הולך וגולש עם השנים לגילאים רכים יותר ויותר. מי לפני עשרים שנה – התקופה שבה ג'קסון עוד אחז במפשעתו ופלט צווחות משונות באלבומי זהב – היה מדמיין סדרה כמו "המורדים", שמתארת את המתרחש בין כותלי בית ספר כטלנובלה נוטפת סקס? מי היה מדמיין שבריטני ספירס וזמרות קטינות אחרות יופיעו בתלבושת אחידה של בית ספר וישווקו כסמלי מין? מי היה מעלה על דעתו שהגברים יידרשו לתלוש את שיער גופם כדי להיות חלקים כמו טוסיק של תינוק?

הפשיטה על "נוורלנד" היתה, במובן הזה, דימוי מעולה. 80 שוטרים נדחסו לתוך חדר השינה של ג'קסון בניסיון למצוא עדויות מפלילות הנוגעות לקשריו עם ילדים. איכשהו – והרייטינג העצום שגורפות עלילותיו של הזמר הכושי מעיד על כך – נראה שמתחת לפרצופיהם המזועזעים, מכנסיהם הכהים של שומרי החוק נמתחו בזקיפות קומה מוסרית אמיתית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by