בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

והשבוע - סטיגמטה, תלוי רק בך, קיקוג'ירו, הימים האחרונים ורכבת החיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמה פעמים רציתם ללכת לסרט חדש שעלה ביום חמישי, אבל מלבד כמה שורות המגוללות את סיפור העלילה בקצרה ושני סופרלטיבים בסגנון "נהדר!" ו"מרגש!" לא היה לכם מושג אם שווה לראות את הסרט או לא?

אל דאגה, אנחנו כאן כדי לעשות סדר בבלגן ולהראות לכם מה חושבים המומחים - המגזין `בוקס אופיס` והאתרים פילם קריטיק ואי-אונליין, על הסרטים החדשים שהגיעו רק היום לארץ. והשבוע: סטיגמטה, תלוי רק בך וקיקוג`ירו, ולרגל יום השואה - הימים האחרונים ורכבת החיים.
 

סטיגמטה

מתוך `סטיגמטה`
 מתוך `סטיגמטה`   
פרנקי פייג`, ספרית בת עשרים (פטרישיה ארקט), מתחילה לחוות סטיגמטה - הופעת פצעיו של ישו הצלוב, בליווי כאבי תופת ודימום כבד. זוהי תופעה השמורה לאנשים מאמינים במיוחד ואילו פרנקי היא כופרת גמורה. האב אנדרו קרינן (גבריאל ביירן), חוקר תופעות על טבעיות מטעם הוותיקאן, מנסה לגלות מה פשר הדיבוק שאחז בה.
במאי : רופרט ווינרייט (102 דקות)
 
 
 
בוקס אופיס מגזין: הסרט מזכיר מאוד את "מגרש השדים" המיתולוגי אבל הוא הרבה פחות מפחיד. העלילה לא משכנעת ולא ממש ברור מדוע דווקא פרנקי היא זאת שנבחרה ומה המשמעות והמסר של הסרט.

פילם קריטיק: שחקני המשנה מצוינים. התסריט לוקה בחסר במקומות מסוימים. הציון: שבע וחצי. משלב בהצלחה צילומים ומראות רבי עוצמה עם עלילה מרתקת וכל זאת בסגנון קליפי הממזג בין ניאו-פאנק וסמלים דתיים.

אי-אונליין: האפקטים המיוחדים בסרט, כמו גם השימוש בנוזלים דוגמת דם ומים, מרהיבים במיוחד. הציון: שבע. הסרט לא באמת מפחיד, אולי קצת מבחיל לפרקים.
 

תלוי רק בך

מתוך ``תלוי רק בך``
 מתוך ``תלוי רק בך``   
אל (פרדי פרינז ג`וניור) ואימוג`ן (ג`וליה סטיילס) הם זוג תלמידי קולג` המתנסים באהבה ראשונה, על כל העונג והכאב הכרוכים בה. הסביבה לעיתים לוחצת, לעיתים תומכת ולא תמיד ברור מהו הדבר הנכון לעשות.
במאי:כריס אייזקסון (92 דקות)
 
 
בוקס אופיס מגזין: סיפור אהבה מעוצב, מתקתק ונטול קונפליקטים כמעט לחלוטין מהסוג שגורם לצופה להרגיש כאילו הוא מחזיק את הנר לזוג אוהבים, בזמן שהם הומים זה לזה באושר . ג`וניור כובש ומקסים וסטיילס לא נופלת ממנו בקסמה האישי.

פילם קריטיק: בני נוער ודאי ייהנו מהסרט ויחשבו שהוא מקסים. הציון: שש. הניסיון היומרני של הסרט להיות שונה מכל סרטי ההתבגרות הטיפוסיים קצת מקלקל בסופו של דבר.

אי-אונליין: קומדיית נעורים רומנטית וחביבה. קצת צפויה, קצת מרגשת ובעיקר מתאימה למי שעדיין אין לו רשיון. שימו לב, בתפקיד אביו הגזעי של פרנקי מככב הנרי ווינקלר - הפונז! הציון: שבע.
 

קיקוג'ירו

מתוך ``קיקוג`ירו``
 מתוך ``קיקוג`ירו``   
סרט יפני. מסאו בן התשע (יוסוק סקיגוצ`י) חי בבית סבתו לאחר שאביו מת בתאונה ואמו, שאותה מעולם לא פגש, נסעה הרחק כדי לעבוד. בחופשת הקיץ מוצא מסאו המשועמם תמונה של אמו ומחליט לצאת לחפש אותה. למסעו מתלווה כמשגיח קיקוג`ירו, בעלה הבטלן, הציני והמהמר של השכנה (טקאשי קיטאנו), שאמור לשמור עליו מסכנות הדרך.
במאי: טקאשי קיטאנו (116 דקות)
 
 
בוקס אופיס מגזין: סרט מסע מרתק שלא גולש לרגשנות יתר. הסרט מצולם בסגנון ויזואלי ייחודי ואוורירי. קיטאנו יוצר ומגלם את דמותו של קיקוג`ירו בכשרון רב.

אינדיוויר.קום: סרט מאופק עם צוות שחקנים מופלא. הבמאי קיטאנו מציג את הידידות בין השותפים למסע ואת היחסים ביניהם בצורה משעשעת ומרגשת.
 

הימים האחרונים

מתוך ``הימים האחרונים``
 מתוך ``הימים האחרונים``   
זוכה פרס האוסקר לשנת 98` על הסרט התיעודי הטוב ביותר. מתעד את זיכרונותיהם של חמישה ניצולי שואה הונגריים - סבתא, מורה, איש עסקים, אמנית ואיש קונגרס, החיים כיום בארצות הברית. במהלך הסרט חוזרים החמישה לערים, לגטאות ולמחנות הריכוז בהם הוחזקו. הופק על ידי סטיבן שפילברג.
במאי: ג`יימס מול (85 דקות)
 
 
בוקס אופיס מגזין: הגדולה של הסרט היא בכך שהוא מוריד מתוכנית הפתרון הסופי של הרייך השלישי את כל התכנון המבריק והאידיאולוגיה וחושף רק את הברוטליות הטהורה הגלומה בה. העדר השימוש בקריינות רקע והשימוש הארעי בקטעים תיעודיים מצולמים מהתקופה מעניק לסרט משנה עוצמה.

פילם.קום: כל אחד מחמשת הניצולים ניחן בכשרון תיאור יוצא מן הכלל ומזעזע בציוריותו. הסיום קצת מונע לעבר סגירת קצוות וקתרזיס, נדמה שבחיים זה לא כל כך פשוט. הפסקול הרגשני רק מכביד על התמונות הקשות ממילא.

אי-אונליין: עדויות מרגשות המתארות את הימים האחרונים של מלחמת העולם השנייה. סרט תעודה מצמרר ומשובח. הציון: תשע וחצי.

 

רכבת החיים

מתוך "רכבת החיים``
 מתוך "רכבת החיים``   
במאמציהם להימלט ממוות ידוע מראש מנסים תושבי עיירה יהודית מזרח-אירופאית קטנה לברוח. במבצע מלא תושייה, על פי רעיונו של שלמה שוטה הכפר (ליונל אבלנסקי), הם מארגנים קרון בקר, חלקם מתחזים ליהודים ואחרים לגרמנים נאצים, והקרון עושה את דרכו לארץ ישראל. בדרך הם עוברים הרפתקאות שונות.
במאי: ראדו מיכאליאנו (103 דקות)
 
מתוך ``רכבת החיים``
 מתוך ``רכבת החיים``   
בוקס אופיס מגזין: בדומה לסרט "החיים יפים", ההומור בסרט מאפשר התמודדות עם נושאים כבדים וכואבים כמו השואה והשמדת היהודים. רוב הקטעים נמצאים בשליש הראשון של הסרט ואחריו מדובר בתענוג צרוף.

ספלייסד אונליין: פארסה קומית, לעיתים מוגזמת מדי. הסטריאוטיפים היהודיים בולטים ואפילו טיפה צורמים. למשל, בכמה עיירות יהודיות באמת היה איש שתפקד על תקן שוטה הכפר? הציון: שש וחצי.

אי-אונליין: הייתה דרושה כמות גדולה יותר של ריסון ופחות גגים טיפשיים. בכל זאת הוא עוסק באחת התקופות המזוויעות ביותר בתולדות האנושות. הציון: שש וחצי.
 
ארכיון המדורים הקודמים:
http://Movies.nana10.co.il

בשבועות הקודמים:

צעקה שלוש, זה הסיפור שלנו, בשם האהבה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by