בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לידיעת שירותי הרווחה 
 
 
דנה רוטשילד

דנה רוטשילד סבורה כי קרב האימים הטלוויזיוני בין שרון "קחי אותי" איילון לאלישבע "בעלי הטרוריסט" פדרמן גרם לרווקה של המדינה להיראות אנושית בפעם הראשונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אפילו החיים הקשים תחת הכוונת בחברון לא הכינו את אלישבע פדרמן למפגש הפסגה (חמישי) עם שרון איילון. סביר להניח שעד עכשיו היא לא מודעת לכך שהיא עברה זובור לנגד עיני האומה, אם כי ייתכן שגם שרון עצמה לא מודעת לכך שאמש היא העבירה את פדרמן שיעור בהליכות.

הפרומואים לתוכנית "תראו מי מדבר", שבנוייה על אחד מהקונספטים היותר מבריקים שמסתובבים כעת בטלוויזיה, הבטיחו לנו את שרון "קחי אותי" איילון מול אלישבע "בעלי הטרוריסט בכלא" פדרמן באחד על אחד. שרון הוצגה כאשת חיי הזוהר הקלילים שמייחלת בסתר למשפחה וילדים, ומולה אלישבע קשת היום אך ספוגת הערכים, המתמודדת עם חיים בחזית ומאובזרת בשבעה ילדים ובעל, כאמור, בכלא.

כבר בפתיחה נחשפו יחסי הכוחות שיובילו את אלישבע, אשתו של פעיל "כך" נועם פדרמן, לתבוסה צורבת. המתנחלת, בהיותה טהורת לב ונשמה (בעיני עצמה), הכריזה כי עד לראיון לא היה לה מושג מי זאת שרון, אבל משגילתה מה עוללה זו לחיי האהבה הקולקטיבים בארץ היא חשה צורך להבהיר כי בחיים לא צריך להיות "הכול סבבה, מגניב" – ובכך חשפה שוב את הסלנג שמתנחלים מייחסים לחילונים תל אביבים – וגם כי טלוויזיה "זה דבר כל כך שטוח". כל זאת כשהיא שומרת על פרצוף זחוח, שהבעתו המתנשאת נקטעת מדי פעם לצחקוק של ילדה מתבגרת. שרון, לעומתה, אמרה שאין בכוונתה להתווכח או לנגח את אלישבע פוליטית, אלא "לדבר כאשה לאשה".

והן אכן דיברו. שרון שאלה אותה על הרומנטיקה בינה ובין נועם, על החיים בצל הפחד, ואלישבע ענתה שהיא לא מפחדת, ושהיא ונועם קרובים בנפש וכל הג'אז הזה, וזאת תוך צחקוקים חוזרים ונשנים שסיבתם נחשפה בהמשך השיחה. אלישבע מספרת כי היא דחתה את חתונתה לנועם עד שיימלאו לה 18, כך שגיל התבגרות מלא היא לא חוותה מעולם, מה שמסביר גם את הערצתה לבעלה וגם את אוצר המילים המצומצם שלה.

לאחר שהובהר כי אלישבע נתקעה שם בגיל ההתבגרות, החלה להטיח המתנחלת בשרון שעליה להתחתן עם יואב אם היא באמת אוהבת אותו, ותהתה בקול רם אם שרון, רווקה בת 30, לא מרגישה שעשר השנים האחרונות בחייה היו בזבוז זמן. שרון אמנם נותרה נבוכה, שכן ערוותה כרווקה – אות קלון סטרייטי – נחשפה, אבל לא התבלבלה וענתה שצריך לעבור דברים בחיים כדי להתבגר ולצמוח, ושאצלה לפחות, מתחתנים אחרי חודשיים. אלישבע פדרמן עשתה כאן את הבלתי אפשרי, וגרמה לשרון, ולזוגיותה הפורחת עם יואב להיראות בוגרים ומורכבים כמו שזוגיות טלוויזיונית לא נראתה מעולם.

וזה לא נגמר כאן. כשאלישבע הסבירה למה אין להם טלוויזיה במילים "זה משחית את הנשמה, את התמימות, המתיקות", שרון קטעה אותה באותו חן בנאלי שלה ותהתה מה הטעם למנוע מהם גישה לטלוויזיה המשחיתה, ואז לשלוח אותם לחצר המשחקים בחברון ולראות זוועות של ממש במו עיניהם. על חיבור לאינטרנט לילדים כמובן שאין על מה לדבר - "אין שם גבולות", הסבירה אלישבע למה היא מונעת מילדיה כל חיבור עצמאי לעולם. בד בבד טענה כי היא "לא מאמינה בלהסתיר דברים" מהילדים, ולכן היא מספרת להם הכול. למשל, למה הם יושבים בחברון, למה אבא בכלא ומה תפקידם בעולם.

אני התכווצתי בכורסא וקיוויתי שמישהו משירותי הרווחה רואה את זה. האשה הזו כולאת שבעה ילדים בכלוב ממתכת וכדורי גומי, מונעת מהם גישה לעולם החיצון ועוד טוענת לעליונות מוסרית על שרון, אשה שלפחות טרחה לסיים כראוי את גיל ההתבגרות בטרם פצחה בהולדה סדרתית והתיישבות באזורי לחימה כבושים. כדי להשלים את התמונה מטילת האימה, הסבירה אלישבע כי ברוך גולדשטיין בסך הכול "הקדים תרופה למכה". שרון, על אף המייק אפ והפן, נראתה יותר מזועזעת ממני. לעזאזל, היא אפילו נראתה אנושית, לראשונה מאז הפציעה על המסך לפני כחצי שנה.

מה ששיחק לטובתה של שרון היתה, למעשה, פקאציותה. האיילונית, שליבי לא הלך שבי אחריה מעולם, אינה טיפשה בכלל והיא אפילו חביבה למדי, אבל מה שמאז ומתמיד לא יכולתי לסבול בה היתה הבנאליות של הבנאליות שלה. הביוגרפיה שלה, התחביבים, טעמיה בשופינג והגומות, כולם נראו כאילו מישהו רקח את האישיות שלה במשרד פרסום במסגרת הגדרת הלקוחה הישראלית האידיאלית. אבל לצד הטירוף האינפנטילי של גברת פדרמן, היתה הנורמליות הזו כה שוות לב וכה מרעננת. אופציה שפויה יחידה מול אשה שנתקעה בגיל 18, מעריצה את בעלה הטרוריסט ומקריבה את ילדיה על מזבח המשיחיות. אם האלטנטיבה היא אלישבע פדרמן, אז אנא, קחי אותי שרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by